in ,

CHP’de yeniden Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu’ndan teşekkür!

CHP’nin 37. Olağan Kongresinde 1251 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu. Yeniden genel başkan seçilen Kılıçdaroğlu, “Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz var. Bu coğrafyayı barış havzasına döndüreceğiz” dedi.

kilicdaroglu-yeniden-genel-baskan

CHP’nin 37. Olağan Kongresinde 1251 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu. Yeniden genel başkan seçilen Kılıçdaroğlu, “Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz var. Bu coğrafyayı barış havzasına döndüreceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 37’nci CHP Olağan Kurultayı’nda 6. kez Genel Başkan seçilmesinin ardından açıklamalarda bulunuyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle oldu: Hepimiz ama hepimiz ikinci yüzyıla girerken bu beyannamenin altına imza attık. Tarihsel bir sorumluluğu hep beraber üstlendik. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek dedik. Biz yine çok ama çok önemli bir söz verdik. 2023’te cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında cumhuriyeti taçlandıracağız dedik. Zor bir görev üstlendiğimizi biliyoruz. Büyük bir umutla yola çıktık, birlikte yola çıktık birlikte mücadele edeceğiz. Biz söz verirken sadece kendi ülkemiz için söz vermedik. Bir şeyin daha altına imza attık. Bütün Orta doğu’yu savaş alanı olmaktan çıkarıp barış havzasına çevirme sözü verdik.

Bu ülkenin huzuru için 24 saat çalışacağım

Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz var. Bu coğrafyayı barış havzasına döndüreceğiz. Dolayısıyla bizim sözümüz sözdür. Barıştan yana olmayanlar iktidar oldu diye sadece cebini düşünenler, toplumu ayrıştırarak kendi iktidarlarını bir anlamda korumak isteyenler bize karşı çıkabilirler. Baskı yapabilirler. Ne yaparlarsa yapsınlar inancımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizim inancımızın özü 83 milyona hizmet etmektir. Oy verdiniz teşekkür ediyorum, verdiğiniz her oya layık olmaya çalışacağım. Yeri gelir 24 saat çalışırım. Bu ülkenin huzuru için 24 saat çalışacağım. Bu vaatlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğiz.

Türkiye’yi inşa etmek için yola çıkan herkesle….

Demokrasiden yana olan, işsiz olan herkese iş bulacağız diye vaatte bulunan, her ailede huzurun olduğu bir Türkiye’yi inşa etmek için yola çıkan herkesle birlikte yapacağız. Birlikte olma zamanıdır. Ayrıştırmak isteyenler kendi koltuklarını korumak isteyenlerdir. Biz bunlardan olmayacağız. Bizim siyaset anlayışımız asla böyle olmayacak. Bana verdiğiniz oyun sorumluluğunun farkındayım. Çalışacağım, mücadele edeceğim. Dünyanın en güzel ülkesi Türkiye. Pandemi bize ağaca, suya muhtaç olduğumuzu öğretti. Gelecek çocuklarımıza güzel bir coğrafyayı sunmak zorundayız. Hep birlikte çalışacağız. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Konuşmamda söylemiştim bu kurultay, sadece Türkiye’deki vatandaşlarımızı değil Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’ya, Amerika’ya kadar herkesin büyük bir dikkatle izleyeceğini. Bizim görevimiz bu. Demokrasiyi güçlendireceğiz. Bana verdiğiniz görev için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bütün delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

geri-donusum-tesinde-yangin

Geri dönüşüm tesisinde korkutan yangın

bogulma-tehlikesi-geciren-cocuklarini-kurtarmak-isteyen-baba-ve-yegen-kayboldu

Boğulma tehlikesi geçiren çocuklarını kurtarmak isteyen baba ve yeğen kayboldu