in ,

CHP’den seçime 2 kala sosyal medyada ‘Menemen’ tepkisi!

 Kura çekimi ile belirlenen Başkan vekilliği seçimiyle ilgili mahkemenin verdiği Menemen kararı sonrası seçime iki gün kala sosyal medyada CHP’den “#AkpÇıkanaKadarMı” hashtag ile çok sayıda tepki geldi. Mesaj paylaşan isimler arasında Seyit Torun, Tunç Soyer ve Deniz Yücel de yer aldı.

chp-menemende-secim-cikmazi

Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından kazananı kura çekiminin belirlediği ve yargıya taşınan seçimde kritik bir gelişme daha yaşandı.

 AK Parti cephesinin iptale ilişkin açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı çıkarken, bu karara Menemen Belediye Başkanlığı’nın yaptığı itiraz reddedilmiş, gözler nihai karara çevrilmişti.  Yargı kararı henüz çıkmadan İzmir Valiliği, Menemen Belediyesi Başkan Vekilliği seçimi için 4 Ocak tarihini belirledi. Valilik bu tarihte CHP’nin adayı Deniz Karakurt ile AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan arasında yeniden kura çekilerek seçim yapılacağını duyurdu. Kura çekimi ile belirlenen Başkan vekilliği seçimiyle ilgili mahkemenin verdiği Menemen kararı sonrası seçime iki gün kala sosyal medyada CHP’den  “#AkpÇıkanaKadarMı” hashtag ile çok sayıda tepki geldi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Beğenmedim, baştan mızıkçılığı Menemen’de! #AKPÇıkanaKadarMı” paylaşımı yaptı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise “Menemen’de belediye başkanlığı seçimini milli iradeyle kazanamayanlar, ayak oyunları yaparak o makamı ele geçirmeye çalışıyor. Habire kura çekişi yapmak istiyor! #AkpÇıkanaKadarMı” dedi.  CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de  “Menemen halkının iradesine göz dikenler kurada #AkpÇıkanaKadarMı kurayı yenileyecekler. Bu karar hukuki değil siyasidir.” paylaşımında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya  hesabından ‘Menemen’ mesajı paylaşan bir başka isim oldu. Soyer, “Menemen Belediyesi Başkan Vekilliği seçim sürecinde yaşanan hukuksuzluk, zorlama #AkpÇıkanaKadarMı sürecek? Menemen’i asla yalnız bırakmayacağız. Yasal olarak Başkan Vekili seçilen Av. Deniz Karakurt’un yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 29 öğretim üyesi alacak

bakan-kocadan-flas-aciklama

Bakan açıkladı: Terör saldırısında hayatını kaybeden Türk vatandaşların sayısı 2’ye yükseldi