Memduh Güney / EGE TELGRAF- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, basın mensupları ile bir araya geldi.  Toplantıda CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek ve ilçe yöneticileri de yer aldı. Toplantıda, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Günay, dikkatleri çekecek açıklamalarda da bulundu.

Deve güreşlerini izlemeye giden Hamza Dağ’a yoğun ilgi Deve güreşlerini izlemeye giden Hamza Dağ’a yoğun ilgi

‘BENİ YUVAYA DÖNDÜRDÜ’

Adaylık sürecine dair değerlendirmelerde bulunarak açıklamalarına başlayan Günay, “Yolumuz, hedefimiz, projelerimiz Güzelbahçe için… 15 sene emek verdiğim, hizmet verdiğim ilçemde farklı bir konumda hizmet vermek istiyorum. Genel Merkezimiz gençleşmeye gitti, ‘değişim’ dedi, İzmir’de bu değişimi yaptı. Ben de değişimin mağduru oldum. Urla diyordum, Urla için ciddi bir emek koydum ancak değişimden dolayı mevcut başkanımızın aday gösterilmemesi beni yuvaya döndürdü. Genel Başkanımız, ‘Senin yerinde olman gerekiyor, başka bir yer olması doğru değil, Mustafa başkanın 3 dönem oldu, değişime denk geliyor aday gösteremiyoruz’” ifadelerini kullandı.

Değişimin meclis listesine de yansıyacağının altını çizen Günay, bu dönem genç ve kadınların listelerde ağırlıklı olarak yer bulacağına değinerek “Meclis üyelerinde de değişime gitmeyi, değişimin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum, genç ve kadın sayısının fazla olduğu bir meclis oluşturmayı planlıyoruz” dedi. Yerel seçime dair hedefini duyuran Günay, “Örgütümüzle beraber, bir hedef koyduk; İzmir’in şampiyonu olmak istiyoruz, ilk hedefimiz 31 Mart’ta Karşıyaka ve Narlıdere’yi geçmek. Meclis üyesi konusunda da 15-0 yapıp Türkiye şampiyonu olmak istiyoruz” mesajı verdi.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 12.18.23

‘GÖRSELLİĞE VE DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR’

İlçeye dair proje ve hedeflerini de anlatan Günay, şunları aktardı: “Güzelbahçe’nin görselliğe, değişime ihtiyacı var. Güzelbahçe çok hızlı büyüdü, ciddi bir altyapı ihtiyacı var. 15 yıl başkanımızla birlikte altyapıya çok önem verdik. Artık evlerimizi, dükkanlarımızı su basmıyor. Yalı Mahallesi’nde kafeteryaların olduğu bir sokak var; ilk iş buradaki kafelerin dış cephelerini Alaçatı taşı ile aynı şekilde yapacağız. Otobandan çıkınca Seferihisar’a giden kara yollarımızı bitirdik, peyzaj ve ışıklandırma ile çok güzel hale getireceğiz. En önemli projelerden biri kız yurdu… Belediyemizin 2 yeri var Kahramandere’de... Bu dönem oraya 2 tane kız yurdu yapacağız.  Ehli-Keyf diye bir yerimiz var, Büyükşehir’in yeriydi, Cemil başkanımla görüştüm geri almak istediğimi söyledim, tekrar Güzelbahçe Belediyesi’ne alacağız. Ehli-Keyf, ağaçların içinde çok güzel bir restorandı, çok büyük bir alan, oraya Güzelbahçe Belediyesi anaokulu yapacağız, oradaki yemekhane duruyor, 65 yaş üstü tek yaşayan kadın ev erkeğe günde 1 öğün yemek götüreceğiz. Bir de dershaneye gidemeyen çocuklarımıza etüt merkezi yapacağız” diye konuştu.

‘CEMİL BAŞKAN İLE ÇOK UYUMLUYUZ’

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile çok uyumlu çalıştıklarını ve yeni dönemde de koordineli bir çalışma yürüteceklerini vurgulayan Günay, “Büyükşehir adayımız Cemil Başkanımızla çok uyumluyuz. Değişim sürecinde de beraberdik” açıklamalarında bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 12.18.43

ESKİ-YENİ KOL KOLA GİRESEK…

İzmir’de yeniden aday gösterilmeyen bazı belediye başkanlarının tepkilerini yanlış bulduğunu belirten CHP’li Aday Mustafa Günay, şunları söyledi: “Bizde yok ama bazı ilçelerde yapılanların yanlış olduğunu düşünüyorum, tekrar aday gösterilmeyen başkanlarımız, eskisi, yenisi kol kola girsek İzmir’de 28 ilçe kazanacak durumdayız. Ama ‘ben yoksam parti yok’ anlayışı hoş değil. Bu partililik değil, 3-5 belediye başkanımız yanlış yapıyorlar. ‘Değişim’ dediler değişim oldu, İzmir’de güzel uygulandı.”

En büyük hayalinin Güzelbahçe Sahili ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak olduğunun altını çizen Günay, “Hayal kurduğumuz proje kıyı ama hayal kurup yapamamak kötü… Sahil ile ilgili çok güzel hayalimiz var ama bakanlıklarda tıkanıyoruz. Bu dönem ne yapıp edip, Karayolları, DSİ ile ortak nokta bulmamız lazım. Bakanlıktan mı cumhurbaşkanından mı bölge müdüründen mi randevu alacağız, ne gerekiyorsa yapıp çözüm bulacağız. En büyük hayalimiz sahilimiz…” diye konuştu.

Kaynak: EGE TELGRAF