in ,

CHP’li Altay: CHP’nin sandık sırası ve oy sayım konusunda hiçbir problemi yok

CHP’nin İzmir’de devam eden kampında bir basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay; CHP sandık güvenliğini eksik bırakıyor endişesi hep vardı. Onlarda emin olsunlar, CHP sandık güvenliği konusunda, sandık sırası ve oy sayım konusunda hiçbir problemi yok” dedi

engin-altayt-chp-izmir

Royal Teos Termal Otel’de gerçekleştiren CHP’de TBMM Grubu 27’nci Dönem  5’inci  Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın ikinci gününde Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıdaele alınan konular ve çözümler hakkında bilgi veren Altay, , “Dünden beri çok verimli bir çalışma toplantısı gerçekleştiriyoruz. Ne yaptık derseniz. TBMM ve Türkiye’yi masaya yatırdık. TBMM yasama yılında yapılmayan yapılması gereken ne varsa konuştuk. Hazırlanan raporu milletvekillerimiz ile paylaştık. Ekonomik gelişmeler ve bunların nasıl çözüleceği yönünde çok kapsamlı bir çalışma yaptık. Sayın Öztrak çok iyi hazırlanmış bir çözüm reçetesini masaya yatırdı. Türk dış politikasının nasıl olması gerektiği yönünden elimizde çok güzel bir belge var, bunu ileriki günlerde  detaylarını konuşuruz. Başka bir çalışmamız da seçmen davranışları ve beklentileri. Seçmenin bizden beklentileri, seçmeni rahatsız eden boyutlar, bu kampta enine boyuna tartışıldı. Olmazsa olmaz sandık güvenliği konusunda da sayın Oğuz Kaan Salıcı ve Onursal Adıgüzel çok güzel bir çalışma yaptı. Sandık seçmen listesi güvenliği konusunda bizim bu kadar hazır olduğumuzu görmek beni çok mutlu etti. CHP sandık güvenliğini eksik bırakıyor endişesi hep vardı. Onlarda emin olsunlar, CHP sandık güvenliği konusunda, sandık sırası ve oy sayım konusunda hiçbir problemi yok, YSK’dan daha güvenli bir portföyümüz var” dedi.

Sandık emin ellerde

Vatandaşların sorunlarını meclise taşımak istediklerini ancak yeteri karşılığı alamadıklarını belirten  Altay, “TBMM’de 27’nci dönemde neler oldu? TBMM’de 273 adet kanun çıktı. BU dönemde 109 adet Cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlandı. Biz her zaman olduğu gibi Ana Muhalefet partisinin anayasadan aldığı yetkiye dayanarak, anayasamıza aykırı bulunan tüm konuları da  yüksek mahkemeye taşırız.  TBMM’de bu başvurularımızın 89 kanun önerisini 32’isi sonuçlandı. 14’ü ret, 4 tane de tam iptal oldu. Tam iptaller ise limanların peşkeş çekilmesi gibi konular var. Bunları olumlu görüyoruz. AYM’ye olan umudumuzu bu kararlar yitirmememizi sağlıyor. 42140 adet yazılı soru önergesi verildi. 11 bin soru önergemize hiç cevap alamadık.Buradan anladığımız AK Parti vatandaşların sorunlarını görmezden gelerek TBMM’yi yürüyormuş gibi bir çalışma yapıyor. Yeni yasama yılına yönelik çalışmalarımız ortaya koyduk. Hukuk dışılıklara karşı durmaya devam edeceğiz. Toplumun beklentilerinin hayata geçmesi için Anayasa’nın bize verdiği hakları kullanmaya devam edeceğiz. EYT yeni yasama yılının en önemli maddelerimizden biridir. Yapıcı eleştiriler ile hükümeti doğru işler yapmaya sevk etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

sehit-piyade-ustegmen-serkan-erkus-gozyaslari-icinde-topraga-verildi

Şehit Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş gözyaşları içinde toprağa verildi

cumhurbaskani-erdogan-her-toplantida-sonraki-toplantiyi-kimin-evinde-yapacaklar-bunu-konusuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her toplantıda, sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar, bunu konuşuyorlar