in ,

CHP’li Deniz Yücel: Görevimi kullanmak istediler, izin vermedim

Kongrede il yönetimi, il disiplin kurulu ve kurultay delegeliği adaylarının belirlenmesinin ardından kürsüye çıkan Deniz Yücel, adaylık konuşmasını yaptı.

deniz-yucelden-kongre-aciklamasi

İki sene önce örgüte sözler verdiğini hatırlatan Deniz Yücel, “İki senelik görev süremde ben demek yerine biz demeyi tercih ettim. Görevimden istifa etmeyecek sonuna kadar başında olacağıma söz vermiştim ve bu sözü tuttum. Hiçbir zaman görevimi şahsım ya da birilerini mutlu etmek için kullanmadım. Ne il başkanlığı görevimde ne de şimdi makam korumak ve yükseltmek gibi bir kaygım olmadım. Eğilmedim, taviz vermedim. Doğru bildiğim yoldan asla şaşmadım. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var, “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyor. Ben bu sözü kendine ilke edinmiş yaşam felsefesi edinmiş bir kişiyim. Siyasetin ana felsefesi insandır. Zaman zaman bu görevimi parti içi iktidar mücadelesi için kullanmak istediler ama buna asla izin vermedim. İl başkanının genel başkanın İzmir’deki temsilcisi olduğunu asla unutmadım. ‘İl başkanı annedir, babadır, kardeştir, yoldaştır’ dedim ve bu tavrımdan dolayı zaman zaman eleştirildim. Hiçbir zaman rövanşist davranmadım. Partim için sorumluluk almaktan, kendim için risk almaktan kaçınmadım. Ekipçilik, adamcılık, grupçuluk.. Bunlara asla taviz vermedim” dedi.

‘Bu destek benim için çok değerli’

İlçe kongrelerinin hemen ardından ilçe ziyaretleri yaptığını da hatırlatan Yücel, “Pek çok ilçe başkanlarımızın, yöneticilerimizin ve il delegelerimizin için göreve devam etmek için telkinleri oldu. Bugün varız, yarın yokuz. Koltukların, makamların hepsi gelip geçici. Biz, bizden önce bu görevi yapanların yaptıklarının üzerine bir taş, tuğla koyduysak ne mutlu bize. Daha önce adaylık konusunda herhangi bir açıklama yapmadım. Ne zamanki 30 ilçe başkanımız bir araya gelip göreve devam etmem için destek açıklaması yaptılar, o zaman ‘Görev tarafıma tebliğ edilmiştir, görevden ve sorumluluktan kaçmak olmaz’ dedim. İlçe başkanlarımızın bu desteği benim için çok önemli, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HEDEFLERİNİ ANLATTI

Yeni döneminde aynı anlayışla fakat daha tecrübeli olarak görevini en iyi şekilde yapmak istediğinin altını çizen Yücel, gelecek hedeflerini anlattı. Parti içi kurumsal yapıyı güçlendirmek için önemli adımlar atacağını da sözlerine ekleyen Yücel, “Geçtiğimiz dönem İzmir İl Örgütü’ne bir bina kazandırmak için yönetim kurulu üyelerimizle çaba sarf ettik. Ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve parti eğitmenlerimizin aynı anda çalışmasına olanak sağlayacak şartlara sahip bir il binası almanın hazırlığındayız. Yeni dönemde yönetici eğitimi almamış yönetici kalmayacak. Tüm üyelerimize ulaşılması ve temel siyaset eğitimi almamış üyelerin kalmamasına gayret edeceğiz. İlçe başkanlarımızla ortak çalışmamızla tüm üyelerimize ulaşacağız İlçe başkanlarımız ve örgütümüzün arasındaki dayanışmayı artırarak sadece seçim dönemlerinde değil, bunun haricinde de sürekli olarak seçmenle diyalog kurulmasını sağlayarak sorunlara çözüm üretecek çalışmalar yapılacak. Yerel yönetimlerimizle birlikte sivil toplum kuruluşlarının demokratik kitle örgütleri ve kentin tüm birimleriyle daha sıkı bir ilişki kuracağız. Daha adil, demokratik ve özgür bir düzen için birlikte mücadele edeceğiz. Gençlerimizin, kadınlarımızın  kotalara sıkışmaması için çalışmalar yapacağız. Parti içinde aidiyet ve dayanışma duygusunu geliştirecek etkinlikler yapacağız. Bugün iktidar kapısı CHP’ye aralanmıştır. Bu kapıdan tüm CHP’liler olarak birlikte geçeceğiz. Bugün CHP genel başkanı, milletvekilleri, örgütleri ve tüm kadrolarıyla Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. O yüzden eşit ve özgür bireylerin yaşadığı tam bağımsız Türkiye için birbirimize kenetlenmemiz ve CHP’yi iktidara taşımamız lazım. Kendi çıkarları, hedefleri, kişisel beklentileri için bu birlikteliği engellemek veya bozmak isteyenler olursa onlara asla izin vermeyeceğiz. CHP kişilerin şahsi emellerinden çok daha değerli ve onurlu bir partidir. Kongremizin partimize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ

bayraklida-apartman-toplantisi

Başkan Sandal, apartman görevlileriyle buluştu

cigliye-bir-de-onlarin-gozunden-bakin

Çiğli’ye bir de onların gözünden bakın