in ,

CHP’li gençler AK Parti’ye cevap verdi

CHP İzmir İl Gençlik Kolları, AK Partili mevkidaşlarına ‘AKP -FETÖ ilişkisinin dünü-bugünü- konulu sergiyle karşılık verdi

chpli-gencler-ak-partiye-cevap-verdi

İzmir siyasetinde “FETÖ‘nün siyasi ayağı” tartışmaları devam ediyor. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, 35 fotoğraftan oluşan “CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi” açmasının hemen ertesinde CHP İzmir İl Gençlik Kolları‘ndan tepki geldi. Cumhuriyet Meydanı‘nda bir araya gelen gençler, AK Partili mevkidaşlarına ‘AKP -FETÖ ilişkisinin dünü-bugünü- konulu sergiyle karşılık verdi. CHP’li gençlere, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Bedri Serter, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, il yönetimi temsilcileri de destek verdi.
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Ozan Uyan, “Bugün burada, dün 20-30 kişiyle Cumhuriyet’i doğuran, kuran partiye iftira atanlara karşı dimdik duranlara selam olsun!” diyerek başladığı konuşmasında, “Bizler bugün burada, akıl tutulması yaşayan genç arkadaşlarımıza basın açıklamasında 16 yıldır beraber yürüdükleri, beraber yürüttükleri, beraber ıslandıkları yolu hatırlatmak için bulunuyoruz. Anlamazsalar yine anlatacağız. Anlatmaktan yorulmayacağız, usanmayacağız. Çünkü kandırılmasınlar! Çünkü kandırıldıklarında kimin devlet kimin paralel olduklarını bilmiyorlardı. Çünkü kandırıldıklarında olan yoksula garibana, işçiye öğrenciye olmuyor. Ama olan, onların zenginlerine, saraydakilere, orman çiftliklerinde yaşayanlara olmuyor. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantımızda sorular sorarak FETÖ’nün siyasi ayağının kim olduğunu açıklamıştır. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu; “FETÖ’nün siyasi önünü açan otorite FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır” demiştir. Nedenlerini de grup toplantısına tek tek dile getirmiştir. Ardından dün buraya siyasi parti mensubu olduğunu iddia eden genç arkadaşlarımız gelmiş, kendi geleceklerini düşünerek kendi siyasi geleceklerini düşünerek ülkenin geleceğini yok sayarak çok üzücü bir açıklama gerçekleştirmiştir” dedi.

‘FETÖ KİMLE İLİŞKİLİDİR?’

Sözlerini sürdüren Uyan, şu ifadeleri kullandı: “AKP’nin kurucularından Bülent Arınç diyor ki ‘Hoca efendi bana göre siyaset üstü bir insan… Bir partinin dar kalıpları içinde, ya da hükümetin her yaptığına aferin diyecek bir düşüncede görmemek lazım. Türkiye’yi dünyayı yakından takip ediyor, buna bizzat şahit oldum. Bizim içinde olup da göremediğimiz pek çok şeyi daha objektif ve yukarıdan bakarak hoca efendi bize yol gösteriyor, önümüzü açıyor’ diyen sizin parti kurucunuzun mu FETÖ ile ilişkisi var, yoksa eşinin yüzünü görmeden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun nikah şahitliğini yaptığı Parti Meclis Üyemiz Mehmet Ali Çelebi mi FETÖ’cü? Vicdanınızla karar verin! Bu ülkenin siyasal iktidarı ve onun genel başkanı ‘Gurbet, hasretti. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz gurbette şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir. Bitsin istiyoruz’ dediğinde 3 Ağustos 2016, 15 Temmuz’dan 13 gün sonra ‘biz kandırıldık, Allah bizi affetsin’ dediğinde ‘Ey sevgili’ şiiri okuduğunda, ‘ne istediler de vermedik’ dediğinde Fetullah Gülen ile ilişkisi olmuyor da deniz feneri olaylarında bundan 10-15 sene önce CHP’nin Grup Başkanvekili ve şuan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘FETÖ ile iş yapmayın. Devleti cemaatlere peşkeş çekmeyin’ dediğinde FETÖ’cü mü oluyor da utanmadan 100 metre ileride genel başkanımızı FETÖ’cü ilan etme gafletine, haysiyetsizliğine düşüyorsunuz! Kimse kusura bakmasın! Çünkü emniyeti cemaatlere biz teslim etmedik! Orduyu cemaatlere biz teslim etmedik! Biz size ‘teslim etmeyin’ dediğimizde ‘hoca efendimize laf söylemek vatana ihanettir’ diyen AKP Milletvekilidir. Onları göreceksiniz ardında burada gelip basın açıklaması yapacaksınız! ‘Fetullah Gülen sizin başınıza bela olacak’ diyen Kamer Genç’in ahı var! Siz de, ‘bundan 30 yıl önce tarikatlere ve cemaatlere alınan genç çocuklar 30 yıl sonra general olacaklar, Cumhuriyet’e karşı ayaklanacaklar’ diyen Uğur Mumcu’nun ahı var! Artık gerçekleri İzmir meydanından haykırma vakti! Sizlerle bu konuyu istediğiniz yerde, istediğiniz portalda, genel başkanımız diyor ya ‘ister A Haber, ister TRT’de’ FETÖ kimle ilişkilidir, kimin zamanında yükselmiştiri tartışmak bizim namus görevimizdir. Şerefiniz varsa, cesaretiniz varsa, bu alana çıkıp 20-30 gençle aslan gibi kükremeyi biliyorsanız, bugün İzmir’in her yerinden buraya gelmiş yüzlerce genç arkadaşımızla sesleniyoruz; istediğiniz alanda istediğiniz yerde tartışırız, size gereken cevabı CHP adına veririz, vereceğiz de!”
Uyan, “Şunu gayet iyi bilmeliler, aslında dün kandırılan bu 30 tane genç arkadaşa seslenmek istiyorum, o arkadaşlar bir daha kandırılmasın diye bizim gönlümüz Mevlana’nın gönlü, herkese açıktır. Bizim gönlümüz Bektaşların gönlüdür, her zaman her yerde açıktır. Bizim gönlümüz Yunus Emre’nin gönlüdür, hepinize açıktır. Kandırılmayın kardeşlerim! Bir kez daha ‘Kandırıldık’ dememek için 6 okun gölgesine gelin. Çünkü gerçekten bu ülkeyi sevenler Altıok’un gölgesinde siyaset yapıyorlar. Gerçekten bu ülkeye inanlar Altıok’un gölgesinde siyaset yapıyor. Gelin, bu ülkede birlikte siyaset yapalım. Gelin, bu ülkeyi birlikte değiştirelim. Ancak bir kez daha söylüyoruz, FETÖ ile CHP’yi eşleştirmek hadsizliği daniskasıdır. Size bu hadsizliği fırsatını vermedik, vermeyeceğiz! CHP olduğu sürece, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız güç ile bu memleketi tarikatlara, cemaatlere ve onların iğrenç uzantılarına dokundurmadan, el değdirmeden gençliği ayağa kaldıracağız. 81 ilimizde İzmir’in dağlarında açılan çiçekleri tekrar açtıracağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü

birliktelik-ruhu-karabaglarda-var

‘Birliktelik ruhu Karabağlar’da var’

konakta-alt-gecide-sikisti-trafik-kilitlendi

Konak’ta alt geçide sıkıştı, trafik kilitlendi