in ,

CHP’li Gruşçu’dan Expo çıkışı

CHP’li Gruşçu Sosyal medya hesabından 2016 yılında Antalya’da gerçekleşen Türkiye’nin ilk EXPO Fuarı’nda çekilmiş fotoğrafını paylaştı

chpli-gruscudan-expo-cikisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’dan İzmir’in ve sağlık turizminin gelişmesi için yeni bir öneri geldi. Sosyal medya hesabından 2016 yılında Antalya’da gerçekleşen Türkiye’nin ilk EXPO Fuarı’nda çekilmiş fotoğrafını paylaşan Gruşçu, “İzmir’in Expo 2015 ve 2020 adaylık sürecini nasıl coşku ve heyecanla beklediğimizi hatırlar mısınız?” diye sordu.
“Expo’yla 2004 yılında tanışmamdan itibaren Expo ve Dünya Sergileri konusunda tezler yazdım ve İzmir’in 2015 ve 2020 Expo adaylığı sürecinde gece gündüz çalıştık” diyen Gruşçu, “Belki Expo’yu İzmir’de gerçekleştiremedik ama İzmir’in, Expo’nun başarıyla gerçekleşeceği emsalsiz bir kent olduğunu anladık. Bu büyük yatırımın kentte büyük katma değer yaratabileceğini öğrendik. Ancak bu, akılcı politikalarla mümkün. Ne yazık ki Expo’nun yapıldığı bu alan şimdi atıl durumda. Kente katkısı olmadı. Hükümetin plansız ve yalnızca gösteriş amacıyla yaptığı bu yatırım kente yarar getirmedi. Ayrıca açılış gününü hatırlıyorum. Açılış programı diplomatik nezaketten ve siyasi etikten uzaktı” dedi.

‘PANDEMİ YAŞANIRKEN’

İşi ehline vermek gerektiği vurgusuyla sözlerini sürdüren Gruşçu, “İzmir’e 2015’te bu büyük sergiyi getirmek için Expo Genel Sekreterim Tunç Soyer ile birlikte gece gündüz demeden çok çalışmıştık. O günden bugüne büyük deneyim kazandık. Kazandığımız deneyim ve bu süreçten öğrendiklerimiz paha biçilemez. Şimdi bu büyük deneyimi elde etmiş olan Tunç Soyer İzmir’in başındayken 180 gün boyunca sürekli açık kalan dünyanın üç önemli organizasyonundan biri olan ve kente milyarlarca dolarlık katkı sağlayan Expo, dünyada büyük bir pandemi yaşanırken yeniden ‘Herkes İçin Sağlık’ temasıyla neden 2030’da İzmir’de gerçekleşmesin?” açıklamalarında bulundu.

Haber Merkezi

baskan-tugaydan-veteriner-hekimlere-ziyaret

Başkan Tugay’dan veteriner hekimlere ziyaret

huzurevleri-icin-yeni-onlemler

Huzurevleri için yeni önlemler