in ,

CHP’li İlçe Başkanı Çapın, yol haritasını anlattı

Bornova’da örgütü daha da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerin anlatan CHP’li İlçe Başkanı Ertürk Çapın, izleyecekleri yol haritasını anlattı

chp-bornova-erturk-capin

CHP İzmir’de tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından seçilen yeni başkanlar çalışmalarına başladı. Üç adaylı yarışta ipi göğüsleyerek CHP Bornova İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Ertürk Çapın çalışmalarını, proje ve hedeflerini Ege Telgraf’a anlattı.

Parti olarak oldukça hareketli bir süreçten geçtiklerinin altını çizen Çapın, “Yönetim kurulu toplantılarımızı yapmaya başladık. Çalışmalarımız resmen start almış oldu. Şu anda il kongremiz için hazırlıklarımız var. Şubat’ın son haftasında da kadın ve gençlik kollarımızın da seçimlerini yapacağız. Onun ardından ise mahalle temsilcilerimizi seçmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Etkinliklerimiz de olacak. Aslında hızlı bir süreç için hazırlık yapacağımızı söyleyebiliriz… Görev süremizce sade üyenin hiç bir dengeyle karşılaşmadan siyaseten yol alabilmesinin önünü açacağız. Bornova örgüt meclisi açma gibi bir niyetimiz var. Kadın ve gençlik kollarımızla birlikte ilçemizi daha da başarılı yöneterek daha nitelikli çalışmaların altına imza atacağız” dedi.

 ‘KÖPRÜ VAZİFESİ…’

İlk hedeflerinin eğitimle ilgili çalışmalar olacağını belirten Başkan Çapın, “Arkadaşlarımızın şu anda eğitim ve projeler konusunda bir takım çalışmaları var. Mahalle temsilcilerimizi belirledikten sonra yol haritamızın daha da netleşeceği düşüncesindeyim. Özellikle sosyal çevresi geniş olan, gerçekten bu işi yapmak isteyen ve hakkaniyetle de yapabileceğimiz arkadaşlarımızı mahalle temsilcisi olarak seçeceğiz. Arkadaşlarımızdan profesyonelce çalışmalarını isteyecek ve yapılan işleri bire bir olarak kontrol edeceğiz. İmar sorunlarından temizliğine, kültürel, sosyal her türlü ihtiyacın denetçisi olacağız. Mahallelerimizden gelen şikayet, öneri ve dilekleri not alıp neler yapılabileceğini kafa yoracak ve belediyemize aktarma konusunda da köprü vazifesi üstleneceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İCRA MAKAMI DEĞİLİZ’

“İlçelerin görevi genel merkezin belirlediği politikaları bölgenin en ücra noktasına kadar aktarmaktır” diyerek sözlerini sürdüren Çapın, “Bizim de birinci görevimiz budur. Siyasetin gerektiği gibi genel merkezin gösterdiği hedef çerçevesinde ama yerel tarzda projeler üretmek için canla başla çalışacağız. Özellikle oyumuzun az olduğu bazı mahallelerde yoğun bir çalışma ortamı oluşturmak gibi bir düşüncemiz var. Bunun dışında altını çizerek söylemeliyim ki, biz icra makamı değiliz. ‘Belediyenin üretmesi gereken projeleri biz üreteceğiz ve yerine getireceğiz’ gibi bir iddiamız da asla olamaz. Belediyeye sadece halktan gelen tavsiye ve şikayetleri iletmekle yükümlüyüz. Bunun dışında da belediyemizin bütün hizmetlerini halkımıza tanıtacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

‘Gazetecilik bilinçli bir şekilde deforme edildi’

il-saglik-muduru-oztopdan-coronavirusu-aciklamasi

İzmir İl Sağlık Müdürü Öztop’tan ‘coronavirüs’ açıklaması