in ,

CHP’li İlçe Başkanı Türkbay’dan önemli mesajlar

CHP Karabağlar’ın çiçeği burnunda İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, “Gökkuşağı gibi bütün renkleri derledik, topladık. Şimdi hizmet etme zamanı…” dedi

mehmet-turkbay

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Ege Telgraf Web TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Karabağlar’da şölen havası gibi bir kongre süreci yaşadıklarını belirten Türkbay, “Bu konuda birlikte çalıştığımız, çalışmadığımız tüm arkadaşlarıma, örgütüme çok teşekkür ediyorum. İlçemize yakışır bir kongre yapmamıza yardımcı oldular” dedi.

24 Aralık’ta mazbata aldıklarını ve hemen ardından çalışmalara başladıklarını belirten CHP’li Mehmet Türkbay, “Ben her zaman yalnızca bir grubun adayı olmadığımı söyledim. Bütün Karabağlar’ın adayı olarak ilçemizde birlik ve beraberliği sağlamak adına yola çıkmıştım. Arkadaşlarımız bu konuda demokratik tercihlerini gösterdiler. Az bir oy ile de olsa seçimi aldık. Seçimi sadece ben değil CHP kazandı. Seçimden önce yapılan görüş alışverişlerindeki yanlış ya da doğru değerlendirmelerin hepsi kongre salonunda kaldı. Biz artık o süreden sonra içe dönük değil, dışa dönük mücadele etmemiz gerektiğini anlatarak çalışmaya başladık. Süratle mahalle ve sokağa çıkacağız. Ter akıtmak isteyen, koşmak isteyen, çaba harcamak ve değişim isteyen herkesi bu cenaha davet etmiştik. Bizde örgütümüzle birlikte görevimiz bitene kadar koşacak ve çalışacağız. Bu bir nöbet değişimidir. Arkadaşlar görevlerini yerine getirdiler, artık bayrağı biz aldık. En iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

chp-karabaglar-ilce-baskani-mehmet-turkbay

‘KİMSE DIŞLANMAYACAK’

21 Aralık’ta gerçekleşen ilçe kongresinde Türkbay 198 oy alırken, rakibi CHP Karabağlar İlçe eski Başkanı Ali İhsan Yıldız ise 195 oy almıştı. Arada sadece 3 oy fark olmasının nasıl bir mesaj vermesi gerektiği sorusunu da cevaplayan Başkan Türkbay, şu açıklamalarda bulundu: “Demokrasi çok güzel bir kelime. Bizim tüzüğümüzde seçimin böyle olacağı yazılıyor, bizler de sonuca katlanmak zorundayız. 1 oy bile çok önemli. Yalova seçimlerini biz 1 oy ile kazanmıştık, iptal oldu. Geçmişte benzer örnekleri Tire’de ve değişik yerlerde gördük. Sonuç olarak 1 oy bile sonucu etkiliyor. Demokrasinin güzelliği bu. Seçimden önce iddialarımdan biri şuydu: Karabağlar’da herkese siyaset yapma hakkı tanıyalım. Siyasette, insanları prototip olarak bir araya koyamazsınız. Değişik renkleri de koymanız gerekir. O değişik renklerin bir araya gelip siyaset yapmasını istedik ve bir gökkuşağı gibi bütün renkleri derledik, topladık. Bu değişik grupların bir araya gelip, uzlaşarak bir ilçe başkanı seçmesi çok önemli. Biz orada ‘Bir araya gelemez’ denilen grupları bir araya getirdik. Derdimiz herkes siyaset yapsın. Dışarıda kalan kimseyi dışlamayacak hepsinin tek tek ayağına gideceğim. Ben inanıyorum ki vicdanen bana oy verecek daha çok arkadaşımız vardı, çeşitli nedenlerle oy atamadı. Ben onların da başkanıyım. Kongredeki karar demokratik tercih, saygı duyacağız.”

PROJELERİNİ ANLATTI

“Örgüt bize bu görevi verdi, biz de layıkıyla yerine getireceğiz” diyen Türkbay, “Geldik, gereği neyse de yapacağız. Örgüt olarak yapacaklarımızı biliyoruz. Karabağlar’da yerelde iktidarız. Yerel iktidarımızın yaptıklarını mümkün olduğu kadar halka anlatmaya çalışacağız. Yerel yönetimlerle eşgüdüm şeklinde çalışacağız. Danışma kurulu kurmak istiyorum. Bizim en büyük zenginliğimiz tecrübeli insan potansiyeline sahip olmamız, o potansiyelden yararlanacağız. Arkadaşlarımız çalışmak istiyor ama maalesef bazı yerlerde atıl durumda kalıyor. Bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanmak zorundayız. Mahalle meclislerini aktif hale getireceğiz. Katılımı çoğaltacağız. Komisyonları aktif haline getirirsek herkesi de çalışma ortamına dahil edebiliriz. Hemşeri dernekleriyle çalışmalar yapacağız. Ben heyecanlı ve umutluyum. Hep birlikte olup kucaklaşırsak çok güzel işler yaparız” dedi.

Son olarak örgüte seslenen Türkbay, “Hedefimiz yereldeki oy farkını daha da artırmak. Yereldeki bayrağımızı daha yukarıya çıkaracağız. Genel iktidarda da aldığımız oyun üstüne oy koymalıyız. Halka dokunacak, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bizim arslan yürekli kadınlarımız, cesur yürekli gençlerimiz, ak saçlı ağabeylerimiz var… Arslan yürekli kadınlarımızın şefkatinden, cesur yürekli gençlerimizin enerjisinden, ak saçlı ağabeylerimizin tecrübelerinden faydalanarak Karabağlar’da çok güzel işler yapacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

AK-Parti-İzmiri-yasa-bogan-olum

AK Parti İzmir’i yasa boğan ölüm!

belediye-baskan-yardimcisinin-maasi-meclisi-karistirdi

Belediye başkan yardımcısının maaşı meclisi karıştırdı