in ,

CHP’li iş insanı esnafa da vatandaşa da el uzattı

CHP’li iş insanı Ayhan Kindik, Balçova’da yaşayan sel mağduru esnaf ve vatandaşa yardım eli uzattı. Kindik, selden zarar gören Balçova esnafından alışveriş yapılmasının doğru olduğunu belirtti.

chpli-is-insani

İzmir’de geçtiğimiz salı günü yaşanan sel felaketinde en çok zarar gören bölgelerden biri olan Balçova’da CHP’li iş insanı mağdur esnaf ve ihtiyaç sahibi vatandaşı buluşturdu. Kendi imkanlarıyla on aileye bir aylık gıda yardımı ulaştıran Kindik, “Selden sonra esnafımız büyük bir mağduriyet yaşadı. Tabii vatandaş da aynı durumdaydı. Biz de bilgilerini aldığımız ailelere ulaştık ve gıda ihtiyaçlarını sağladık. Bu konuda da Balçova esnafının kazanç sağlamasının daha doğru olduğunu düşündük” diye konuştu.

Bazı kurumların büyük marketlerin kartlarıyla vatandaşa destek sunduğunu hatırlatan Kindik, “Tabii her yardım kıymetlidir; ancak büyük marketlerin değil ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafın yanında olmak gerekir. Balçova esnafını yakından tanıyan biri olarak yaşadıkları zorlukları biliyorum. Kendilerine ulaştığımızda kendilerinden bir şeyler katmak istediklerini de çok rahat görüyorum. Dolayısıyla esnafımızın yanında olacağız” sözlerine yer verdi. Kindik, imkanları doğrultusunda Balçova halkına destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Mazlum Vesek

beydag-belediyesi

Beydağ’da 21 mahallenin kırsal mahalle talebi Belediye Meclisinden geçti

cucuguna-iskence-eden-kadin

Çocuğuna şiddet uygulayan kadın hakkında yeni gelişme!