in ,

CHP’li Özel’den AK Partili Dağ’a, ‘panik olmasın’ yanıtı!

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel dün İzmir İl Başkanlığı’nda yaptığı basın toplantısında, e-ticaret düzenlemesi ile ilgili olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın eleştirilerine yanıt vermişti

ozgur-ozelden-madenciler-icin-kanun-teklifi

Özel açıklamasında “Özel açıklamasında “Hamza Dağ televizyona çıkmak istemiş, haklıdır. AK Parti’nin iletişim başkanı ama bakıyorsunuz Twitter’da 30 bin takipçisi var. O da istiyor gündeme çıkmayı televizyona çıkmayı. Biz CHP olarak gayri yasal bir yere gitmedik, Anayasa Mahkemesine gittik. Sen bu kanunu 3 ay önce getirdin, biz hukukçularımız ile tartıştık da sonra mı götürdük? Gecenin bir yarısı getirdiniz. Biz de oy verdik ve geçirdik. 13 maddenin 2 fıkrasına itiraz ettik. Bu hali ile yürürlükte. Hamza Dağ kimin işini takip ediyorsa panik olmasın. Ölçülülük ilkesini 2 yıl sonra zaten biz yapacağız. Bizimkiler AK Partililerin oturduğu yerde oturacak. Hamza Dağ’da eğer yazarlarsa arkadaşlar bir yerde olacak. 1,5 yıl zaten kanun yürürlükte. 1,5 yıl sonra iptal otursa sana Özgür Özel sözü, o gün hızla getireceğiz” demişti.

İki siyasetçi arasında tartışma alev aldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise Özel’e yanıt verdi. Dağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “’Özgür Özel kardeşim, sen eczanede PlayStation’da FIFA oynarken biz siyaset yapıyorduk. Biz bu oyuna da 86. dakikada bir telefonla girmedik. Liyakatsiz bir partide olmanın avantajıyla Genel Başkanlık hayaliyle bana saldırmanı anlıyorum. Belli ki kuyruğuna bastık, 3 gündür ciyaklıyorsun. Çok şey söylüyorsun ama sorduğumuz sorulara tek kelime cevap veremiyorsun. Arsızlığı bırak, bu şaibeli işin arka planını millete anlat. Sen oyun oynamayı özlemişsindir. Merak etme, 2023’te bir seçim daha kaybettikten sonra genel başkanınla beraber oynamanız için internetten sipariş vereceğim yeni oyun konsolunuz benden. İster AYM’ye götürürsünüz, ister kazanmak için birbirinizi yersiniz” ifadelerini kullanmıştı. İki siyasetçi arasında tartışma ise bugün de sürdü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın paylaşımını alıntılayarak Partide liyakat dedin ya Hamza Dağ. O pudra şekerciyi ben istemedim partide birileri yanıma çaktılar demeni hatırladım. Hayat hikayemi izlemen güzel ama dikkatin çok zayıf. O 1999’daki fotoğraf (FIFA 99) siyasete değil Eczacı Odasına giriş. Hamza-Balta-Taş Muhteşem üçlü “ paylaşımında bulundu.

 

izmirde-ak-icraatler-segisi

AK Partili Hamza Dağ’dan İzmir’de 2023 seçimi için iddialı çıkış: Rekor oyla…

hamza-dag-zmir-beni-iyi-bilir

AK Partili Dağ’dan CHP’li Özel’e cevap: İzmir’e ithal aktörler gelmesi planlanıyor