in ,

CHP’li Tuncay Özkan: Kardeşim Sırrı Süreyya Önder’e yapılan zulümdür…

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Kobani eylemleri gözaltılarına tepki göstererek, “Kardeşim Sırrı Süreyya Önder’e yaptığınız zulümdür” dedi

chpli-tuncay-ozkan-kardesim-sirri-sureyya-ondere-yapilan-zulumdur

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada “6, 7, 8 Ekim 2014 tarihlerinde, ülke genelinde ‘Kobani’ olayları olarak bilinen terör amaçlı eylemlerde PKK/KCK terör örgütü sözde yöneticileri, örgütün gençlik yapılanması, kadın yapılanması ve şehir silahlı yapılanması ile HDP MYK üyeleri ve eş başkanlarınca sosyal medya hesapları ile PKK/KCK terör örgütünün bazı basın yayın organlarında, Fırat Haber Ajansı ve gençlik yapılanması, kadın yapılanması vb üzerinden halka sokağa çıkıp terör eylemleri gerçekleştirmeleri yönünde çok sayıda çağrı yapıldığı” belirtildi. Aralarında HDP’li vekiller Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP’li eski vekiller, belediye başkanları ve MYK üyelerinin de bulunduğu 82 isim hakkında gözaltı kararı veridli.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından gözaltılara tepki gösterdi. Özkan şu ifadeleri kullandı: “Kardeşim Sırrı Süreyya Önder’e yaptığınız zulümdür. Tam altı yıl sonra yargılanıp serbest kaldıkları dosyadan yüzlerce siyasetçiye yaptığınız zulümdür. Bunların sonunda zulmünüzde boğulursunuz.

Kars’ın seçilmiş Belediye Başkanı Ayhan Bilgen den, RTÜK üyesi Ali Ürküt’e, Sırrı Süreyya Önder’e kadar yüzlerce insan, uydurulmuş gerekçelerle zulm altına alınıyorsa, bedeli ağır olur. Zalimler unutmasın adalet er geç herkese lazım olur.”

kizilcullu-odule-doymuyor-3-altin-madalya-daha

Kızılçullu ödüle doymuyor: 3 altın madalya daha

tuz-golu-fayindaki-depremler-buyuk-bir-depremin-habercisi-olabilir

‘Tuz Gölü fayındaki depremler büyük bir depremin habercisi olabilir’