in ,

CHP’li Yücel, Başkan Soyer ve CHP’li Bakan’dan Burak Oğuz açıklaması

Urla Belediye Başkanı iken FETÖ’den tutuklanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezası aldıktan sonra yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edilen Burak Oğuz’un eşi Burcu Oğuz açıklamalarda bulundu.

burak-oguz-tahlye-oldu-chp-izmirde-sevinc

Eşi hakkında verilen tahliye kararına sevindiklerini belirten Burcu Oğuz, “Biz eşimin zaten suçsuz olduğuna inanıyorduk. Fakat 6 yıl 3 aylık hapis cezasını haksız bulduk. Tahliyesine sevindik. En başından beri, avukatlarımızın savunmasında olduğu gibi eşim suçsuz ve masumdu. Hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Evde çocuklar kendisini çok özlediler. Bende çok özledim. Bir an önce ona kavuşmak istiyoruz, sabırsızlanıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Şu sıralarda duyduğum en mutlu haber. Çok sevindim. İstinafa gidiyor. Bu sonucu da bekleyeceğiz. İnşallah aklanacak” dedi.

‘KARAR SEVİNDİRİCİ’

Öte yandan kararın ardından duruşmayı yerinde izleyen CHP İl Başkanı Deniz Yücel de açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İl Başkanı Yücel, 7 aydır tutuklu bulunan Urla Belediye Başkanımız Burak Oğuz 6 sene 3 ay hapis cezası verilerek tahliye… Tahliye kararı sevindirici. Sayın Burak Oğuz’un istinaf ve temyiz süreçlerinde aklanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKAN: KINIYORUZ

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Oğuz’un tahliyesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan, “Urla Belediye Başkanımız Burak Oğuz’un beraat ederek tahliye edilmesini beklerdik, ancak 6 sene 3 ay hapis cezası verilerek tahliye edildi, istinaf ve temyiz süreçlerini de yakından takip edeceğiz. Sayın Oğuz’un ticari faaliyetlerinin ve ziyaretlerinin siyasi saiklerle bir yerlere bağlanmaya çalışılıp, hakkında en ağır ifade veren kişinin dahi örgütten bahsetmediği halde ceza alması çok talihsiz bir durumdur. FETÖ’yle birlikte kimlerin yürüdüğü hepimizin bilgisi dahilindedir. Kendi içlerindeki FETÖ’cüleri temizlemek yerine, bahaneyle, uydurma ve siyaseten sindirme amacı güden davalarla Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzanmaya çalışan bu anlayışı da kınıyoruz. Başkanımızın yanındayız, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

sakaryada-uc-bakandan-ortak-havai-fisek-patlamasi-aciklamasi

Sakarya’da üç bakandan ortak havai fişek patlaması açıklaması

uc-bakan-sakaryada-incelemelerde-bulundu

186 işçiden 100’üne ulaşıldı, 40-45 kişiden haber alınamıyor