in ,

CHP’li Yücel: Bir isim önermemiz söz konusu değil

CHP’de 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak 37. Olağan Kurultay öncesi, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kurultay delegeleri ile bir araya geldi.

chpli-yucelden-kurultay-oncesi-aciklama

Alsancak Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Deniz Yücel, Parti Meclisi (PM) için isim önermesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek aday olup olmaması konusunda da değerlendirmede bulundu. Toplantı sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Kurultay delegelerimizle, kurultaydan önce bir kez daha bir araya geldik. Bu kurultay iktidar kurultayı. CHP uzun bir aradan sonra iktidara çok yakın. Dolayısıyla Kurultay’da seçilecek kadroların CHP’yi iktidara taşıyacak olan ve bu ülkeyi yönetecek kadrolar olduğunu delegelerimizle bir kez daha paylaştık. İzmir delegasyonu olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan adayı olsun diye imza vermiştik. Geçtiğim hafta yaptığım Ankara ziyaretinde İzmir delegasyonunun imzaların Sayın Genel Başkanımıza ilettim. Genel başkanımızla yapmış olduğumuz görüşme konusunda Kurultay delegelerimize bilgi verdim” dedi.

Parti Meclisi’ne isim önermediğini belirten Yücel, “Parti Meclisi’mize ve Yüksek Disiplin Kurulu’na aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın adaylıklarını tarafımıza iletmelerini kurultay delegelerimizle paylaştım. Tarafımıza ileten isimler oldu. Bu arkadaşların kendi izinleri ve müsaadeleri ile kurultay delegelerimizle paylaştık. Basında yazılan çizilen bazı isimler olabiliyor. Bizim il başkanı olarak ya da il başkanlığı olarak bir isim önermemiz söz konusu değil. İzmir Delegasyonu ve İzmir Örgütü olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız. Zira 31 Mart başarısı ve 23 Haziran İstanbul başarısı da, pandemi sürecinde başarılı hizmetlerde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ve liderliğinde olduğunu düşünüyoruz. Bu ülkeyi artık tek adam yönetiminden kurtaracak CHP iktidarı yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

15-gun-sureli-yasak

15 günlük yasaklama kararı

ak-parti-manisa-genclik-kollari-ayasofya-camii-icin-sukur-duasi-etti

AK Parti Manisa Gençlik Kolları Ayasofya Camii için şükür duası etti