Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) bünyesinde düzenlenecek olan YKS ve LGS kurslarının ön kayıtları, 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Çiğli’de ikamet eden 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri LGS kurslarına, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ise YKS kurslarına ön kayıt yaptırabilecek. Eğitim ve ders materyallerinin ücretsiz olacağı bu kursların seviye tespit sınavları 4-5-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başvuru için gerekli evraklar hakkında bilgi almak isteyenler, 0232 935 55 35 (dahili 2415, 2416, 2417) numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

Buca’da değişim vakti: Başkan Duman o mahalleye müjdeyi verdi Buca’da değişim vakti: Başkan Duman o mahalleye müjdeyi verdi

BAŞKAN YILDIZ’DAN ÖĞRENCİLERE KAYIT ÇAĞRISI

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve gençlerimize eğitim desteği sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezimiz bünyesinde, alanında uzman eğitmen kadromuzla LGS ve YKS kursları düzenleyeceğiz. Çiğlili çocuklarımızın hak ettiği eğitimi alması ve geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesi adına her zaman yanlarında olacağız. Kurslarımıza henüz kayıt yaptırmamış tüm öğrencilerimizi, 29 Ağustos’a kadar kayıt yaptırmaya bekliyoruz.”

Kaynak: Bülten