in ,

Çiğli mahallelerinde ikinci tur temizlik başladı

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü öncülüğünde her hafta bir mahallede yapılan dip bucak temizlik çalışmalarında ikinci tura başlandı

cigli-mahallelerinde-ikinci-tur-temizlik-basladi

Çiğli’de çevre bilincinin yerleşmesi amacıyla Başkan Utku Gümrükçü’nün başlattığı her pazartesi bir mahallede temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor. 26 mahallede gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının birinci turu tamamlanırken, ikinci tur Köyiçi Mahallesinden başladı. “Biz temiz insanlarız, kentimizi seviyoruz” sloganıyla devam eden çalışmalarda Başkan Gümrükçü’ye Mahalle Muhtarı Ahmet Çelik, temizlik ekipleri ile gönüllü vatandaşlar eşlik etti.
Sosyal mesafe ve maske kuralına uygun yapılan temizlik çalışması günün erken saatlerinde Köyiçi Mahallesi muhtarlık önünde başladı. Çalışmalar kapsamında, cadde ve sokaklar, kaldırımlar, çocuk parkları, yeşil alanlar ve boş araziler iyice temizlendi. Çöpler toplanıp ve kurumuş otlar biçildi, molozlar toplandı.

“Temiz Çiğli için durmak yok”

Sağlıklı yaşam alanları sunmak amacıyla başlattıkları temizlik çalışmalarının salgınla mücadele sürecinde de devam ettiğini ifaden eden Başkan Gümrükçü, “Temiz Çiğli için kent paydaşlarımızla birlikte mahallelerde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çiğli Belediyesi olarak, çevre temizliğine katkı sunmak ve bu konuda bilinç oluşturmak amacıyla her hafta farklı bir mahallemizde geniş kapsamlı temizlik çalışması yaptık. Mahallelerde birinci turumuzu tamamladık ve ikinci tura başladık. Hep birlikte sokakları, kaldırımları, ana caddeleri, oyun parklarını ve boş arazileri detaylı olarak temizledik. Kentimiz için çalışmaya devam” dedi.

kresler-ogrencilerle-bulustu

Kreşler, öğrencilerle buluştu

dilek-hemsire-hayatini-kaybetti

Dilek hemşireden acı haber: Bakan Koca duyurdu