Çiğli Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının birinci birleşimi Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız başkanlığında gerçekleşti. Toplantının birinci birleşimde gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerinin konuşulmasının ardından Başkan Yıldız, devam eden hizmetler ve merak edilen konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

“YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Menderes, bayram tatilinde misafir akınına uğradı Menderes, bayram tatilinde misafir akınına uğradı

Sasalı ve Kaklıç mahallelerinde başlatılan hizmet seferberliğiyle ilgili açıklamalar yapan Yıldız, “Göreve gelir gelmez, uzun yıllardır yeterli hizmeti alamamış mahallelerimizde incelemelerde bulunduk. Eksikleri ve ihtiyaçları yerinde tespit ettik. Zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Sasalı ve Kaklıç’ta bu mahallelerimiz arasında yer alıyor. Çevre düzenlemesi, kaçak molozla mücadele, yeşil alan ve ilaçlama çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. İlgili konularla ilgili Büyükşehir Belediyemizle sürekli iletişim halindeyiz. İki mahallemizin ihtiyaçlarını gidermek ve burada yaşayan komşularımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

“BORÇ DURUMUNDA SIKINTI YOK”

“Her Belediye Başkanının bir yönetim tarzı vardır” diyen Yıldız, belediyenin borçları ve işçilerin alacaklarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Yıldız, “Önümüzdeki beş yılda Çiğli’de ‘ben yaptım oldu’ anlayışı söz konusu olmayacak. İyi bir planlamamız var. Bu planlama doğrultusunda atacağımız adımlarla mali disiplini sağlamaya başladık. Borç durumumuzla ilgili ciddi bir sıkıntımız bulunmuyor. Mesai arkadaşlarımızın maaşlarını bugünden itibaren düzenli ödeyecek konuma geldik. Sadece bir şirketimizde geçen ay gecikme oldu. Mesai arkadaşlarımızın maaşlarını bir aksilik olmazsa bu ay bayramdan önce ödeyeceğiz” dedi.

Kaynak: BÜLTEN