in ,

Çiğli pazar yerlerinde sıkı tedbirler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin her noktasında çalışmalar gerçekleştiren Çiğli Belediyesi, halkın yoğun olarak bir arada bulunduğu ilçedeki semt pazar yerlerinde aldığı önlemleri artırdı

cigli-pazar-yerlerinde-siki-tedbirler

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ekstra önlemler alan Çiğli Belediyesi bu kez ilçedeki pazar yerlerinde çalışma ve denetimleri yoğunlaştırdı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün koordinasyonunda ilçedeki tüm pazar yerlerinde zabıta ekipleri aracılığıyla olağanüstü tedbirler alınmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı’nın pazar yerlerine yönelik çıkan genelgesinin ardından belediye ekipleri tüm pazar yerlerinde denetimleri artırdı.

Sıkı kontrol ve maske dağıtımı

Zabıta ekiplerince pazar yerlerinde yoğunluk oluşturulmaması için giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı. Bu amaçla pazar yerlerindeki kapı sayısı azaltılarak Çiğli sakinlerinin pazar yerlerine giriş çıkışları içerideki yoğunluğa göre ayarlandı. Emniyet mensupları ile birlikte yapılan kimlik kontrollerinde ise 2000 yılından sonra doğanlar ile 60 üstü yaş alanlar da pazar yerlerine alınmadı. 20 yaş altı pazarcı esnafı da evlerine gönderildi. Maskesiz dolaşma yasağı getirilen semt pazar yerleri girişinde hem pazarcı esnafına hem de maskesi bulunmayan vatandaşa zabıta ekiplerince maske dağıtıldı.

ozgur-hizal

Hızal: Kriz belediyeciliği kriz yarattı

italyada-hastalar-sokaklarda-yatirilirken-cenazeler-koridorlarda-birikti

İtalya’da hastalar sokaklarda yatırılırken, cenazeler koridorlarda birikti!