in ,

Çiğli’nin Merhum Başkanı Ensari Bulut ölüm yıldönümünde anıldı

Çiğli Belediyesi’nin on yıl önce vefat eden Belediye Başkanı Ensari Bulut, Doğançay Mezarlığı’ndaki kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından dualarla anıldı.

ciglinin-merhum-baskani-ensari-bulut-olum-yildonumunde-anildi

Çiğli Belediyesi tarafından, Çiğli Belediye başkanlığı görevini yürütürken vefat eden Ensari Bulut için Doğançay Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Duaların okunduğu anma törenine başta ailesi ve yakınları olmak üzere, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, belediye meclis üyeleri, belediye bürokratları,  ailesi ve sevenleri katıldı. Merhum Başkan Ensari Bulut’un kabri kırmızı karanfillerle donatıldı.

Anma töreninde konuşan Başkan Utku Gümrükçü,  “Ensari Başkanımız görev yaptığı sürece önemli hizmetler gerçekleştirdi. Çiğli’nin gelişimine, demokrat ve çağdaş bir kişi olarak önemli katkılarda bulundu. Enerjisi yüksekti, espriliydi; biz de yaptığımız hizmetlerde ondan aldığımız enerjiyle,  onun ortaya koyduğu değerler doğrultusunda çalışmaya gayret ediyoruz. Allah rahmet eylesin. Kendisini saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz” dedi.

Ağabey Hamza Bulut: “İnsana hizmeti önemserdi”

Merhum Başkan Ensari Bulut’un ağabeyi Hamza Bulut da ağabeyini özlemle andıklarını belirterek, “Merhum ağabeyimi her yıl burada kabri başında rahmetle anıyoruz. Utku Gümrükçü de benim kardeşim. Çiğli’miz önemli bir hizmet adamını erken yaşta kaybetti. Ensari kardeşim köyden yetişmiş, dişi ve tırnağıyla bir yere gelmiş değerli bir hizmet adamıydı. Çiğli’yi yoktan var etti. Çalışkan, zeki, projeci bir kişiydi ve hizmetlerinin temelinde insana hizmet ön plandaydı. Kendisini her zaman özlemle anıyoruz” dedi.

 

23-yasindaki-genc-sokak-ortasinda-tabanca-ile-kafasindan-vurulmus-halde-bulundu

23 yaşındaki genç sokak ortasında tabanca ile kafasından vurulmuş halde bulundu

izmirde-gozaltina-alinan-5-deas-uyesi-adliyeye-sevk-edildi

İzmir’de gözaltına alınan 5 DEAŞ üyesi adliyeye sevk edildi