in

Çınaraltı’nın meşhur çınarı artık yok! (Özel Haber)

Kemeraltı Çarşısı’nın ünlü mekanlarından Çınaraltı Parkı’nda meydana gelen fırtına olayı büyük paniğe yol açtı. Ortalığı savaş alanına çeviren kuvvetli rüzgar sonrasında vatandaşlar ölümden döndü.

Kemeraltı Çarşısı’nın ünlü mekanlarından Çınaraltı Parkı’nda meydana gelen fırtına olayı büyük paniğe yol açtı. Ortalığı savaş alanına çeviren kuvvetli rüzgar sonrasında vatandaşlar ölümden döndü. Önceki gün akşam saatlerinde çıkan şiddetli rüzgar sonucunda meşhur dinlenme alanına adını veren iki büyük çınar ağacından bir tanesi rüzgara yenik düştü. Yüz yıllık geçmişe sahip dev çınar ağacının gövdesi kırılarak parkın içerisine düşerken, hemen altında bulunan kahvehanede maddi hasara yol açtı. Olayda şans eseri can ve mal kaybı yaşanmazken, ağacın parçaları ise büyük bir gürültü eşliğinde ünlü kahvehanenin boş masaları üzerine devrildi. Olayın ardından vatandaşlar arasında panik yaşandı, yeşil alan ise fırtınanın da etkisiyle adeta savaş alanına döndü.

 

BEŞ DAKİKAYLA KURTULDULAR

Çınaraltı Kahvesi’nin sahibi Sema Selam, büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü ifade ederek, “Akşamüzeri meydana gelen bu olay yürekleri ağızlara getirdi. Yaşanan maddi hasar haricinde bir sorun yok ancak can ve mal kaybı olabilirdi. Ağacın devrildiği alanda yer alan masa ve sandalyeler paramparça oldu. Tesadüfen orada oturan müşteriler beş dakika öncesinde fırtına başlayınca kalkmıştı. Eğer oturuyor olsalardı üzücü bir olay yaşanabilirdi. Yaklaşık 8 yıldır yetkililere çağrı yapıyoruz, müracaat ediyoruz ama bizleri dinleyen yok. Defalarca dilekçeler verildi. Bu ağaçlar tehlike saçıyor, bakıma ve budanmaya ihtiyacı var. Çünkü çürük durumda. Ama bizleri dinleyen yok. Biz budarsak da cezası var, o yüzden elleyemiyoruz. Lütfen kimseye zarar gelmeden bir önlem alınsın” sözleriyle yaşananları aktardı.

Tarihi çarşıda bayram hareketliliği yaşanıyor (Video Haber)

MasterChef’ten elenen Mustafa, şeflere isyan etti: Keşke tabak yapmasaydım da gitseydim!