in ,

CO Tekstil 5. yılını personeliyle kutladı

BEGOS’ta faaliyet gösteren CO Tekstil kuruluşunun beşinci yılını personeline yemek vererek kutladı. Firma sahibi Yaşar çifti Ege Telgraf’a konuştu

co-tekstil-5-yilini-personeliyle-kutladi-1

Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nde (BEGOS) yer alan CO Tekstil, 5. yılını personel gecesi düzenleyerek kutladı. DoubleTree by Hilton Airport Hotel’de düzenlenen yemekte, çalışanlar canlı müzik eşliğinde geçen yılın stresini attı. CO Tekstil kurucuları Cüneyt ve Sevil Yaşar Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. Firmanın geçmişini ve geceyi değerlendiren Yaşar çifti, “CO Tekstil olarak 5. yılı geride bıraktık ve bu geceyi çalışanlarımızla birlikte geçirmek istedik. Daha öncesinde farklı tekstil firmalarında maaşlı personel olarak çalışıyorduk. 2013 yılında şahıs şirketi olarak sektöre atıldık, 2015 yılında CO Tekstil’i kurduk. 20 kişiyle başladığımız işe 130 kişi olarak devam ediyoruz. Bu kadar büyümemizin en büyük etkeni beraber çalıştığımız insanlar. Her yıl gerçekleştirdiğimiz bu yemeği 5. yılımızda da personelimizle birlikte, onları motive ederek düzenlemek istedik. Çalışanlar bizim için çok değerli, aileden bir farkımız yok” dedi.

co-tekstil-5-yilini-personeliyle-kutladi

“İhracata başladık”

Geçtiğimiz yıl ihracata başladıklarını kaydeden Yaşar çifti, “2019 yılı piyasalar için zor bir yıldı. Her şeye rağmen ayakta kalmaya çalıştık. İnsanlara istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Başardığımızı düşünüyorum. Sosyal sorumluluk çerçevesinde pek çok personelimizi bünyemizde çalıştırdık. Her şeye rağmen bu yıl Ada Desing’i bu yıl bünyemize kattık ve ihracat hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Global ölçekte işlerimizi büyütmek istiyoruz. Fason işçilik Türkiye’de öldürülmek üzere. Bu yüzden kendi ürettiklerimizi aynı zamanda ihraç ederek kendimizi geliştirmek istiyoruz” dedi.

“Hedeflerimize ulaştık”

Geçtiğimiz 5 yılda hedeflerini yakaladıklarını kaydeden Cüneyt ve Sevil Yaşar şunları söyledi: “Her yıl hedeflediğimiz ciroya ulaşıyoruz. Bu yıl da hedefimizi yakaladık ancak çok zor oldu. Geçtiğimiz 5 yılda, her yıl hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. 20 çalışandan 130 çalışana çıkabilmemiz de bunun göstergesi. 2020 bizim için daha güzel geçecek bir yıl olacak. İhracatta yeni müşteriler yakaladık. Ege İhracatçı Birlikleri’ne üyeyiz. Düzenlenen her toplantıya katılıyoruz. Bütün bilgilere sahip olmak istiyoruz. BEGOS’ta işler çok güzel gidiyor. Bölge Müdürümüz Şener Bey her anlamda destek sağlıyor. İçinde yer alan firmalar birbirine destek sağlıyor. BEGOS’ta olmaktan çok mutluyuz”

Gecenin sonunda personele plaket takdim edildi.

Feyaz Tatar / Özel Haber

erken-secim-kacinilmaz

‘Erken seçim kaçınılmaz’

chp-lideri-ile-bulustu

Başkan Yetişkin Ankara’da, CHP Lideri ile buluştu