in ,

Çocuk Oyunları Ligi’nde tüm oyunculara madalya

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) tarafından İzmir’de düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi ödül töreninde bütün çocuklar sevindi

Geleneksel sokak oyunları olan ‘sek sek’ ve ‘mendil kapmaca’ gibi oyunların oynandığı ligin şampiyonu Ankara İlkokulu, Şehit Astsubay Hilmi Öz 2. oldu. Lige katılan tüm takımlara kupa, müsabakalara katılan tüm çocuklara madalya verilirken katkıda bulunan yöneticilere ve çalıştırıcılara plaket verildi
Karşıyaka Belediyesi Muammer Candaş Spor Salonu’ndaki ödül törenine Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Kaçanoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, İlçe Spor Müdürü Musa Yelek, kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.
Dünyada ilk defa geleneksel çocuk oyunlarının ligini düzenlediklerini kaydeden ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu, “Yaklaşık 1 aydır çocuklarımız oyunlar oynuyor. İzmir’in sadece Karşıyaka ilçesinde değil tüm ilçelerinde, hatta Türkiye’nin tüm ilçelerinde bu oyunları oynamamız lazım. Çocuklar, içindeki sevinci dışarı çıkarsın, çocuklar oyunlarla büyüsün.” dedi.
Mendil kapmaca oyununda ilk oyun için Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın mendili tutması salondakilerden büyük alkış aldı. Kaymakam Çalışır, lige katılan tüm öğrencilerle tek tek ilgilenmesi dikkat çekti. (Haber Merkezi)

izmirin-aci-kaybi-sevilen-ortopedi-uzmani-op-dr-tunc-kabaklioglu-yasamini-yitirdi

İzmir’in acı kaybı… Sevilen Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Tunç Kabaklıoğlu yaşamını yitirdi

Kardeş belediyeler Menderes’te buluştu