Sıla hasreti nostalji tutkusuyla birleşti antika eşyaları restore ettiği baba ocağında sergiliyor Sıla hasreti nostalji tutkusuyla birleşti antika eşyaları restore ettiği baba ocağında sergiliyor

Yeşil Yol filmi en etkileyici dram filmlerinden biri olarak sinema tarihine adını yazdırmayı başardı. Yeşil Yol filmi, Stephen King'in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlandı. Peki, Yeşil Yol filmi konusu nedir, oyuncuları kim? Yeşil Yol filmi gerçek hikaye mi? İşte cevabı….

1999 yapımı ABD dram filmi olan Yeşil Yol'un yönetmeni ve senaristi Frank Darabont'tur. Birçok alanda ödül almayı başaran film, En İyi Film Akademi Ödülü, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü, En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü ve En İyi Özgün Müzik Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

YEŞİL YOL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Oldukça iri bir adam olan John Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkûm olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğaüstü güçlere sahiptir. Hapishanenin infaz odası başgardiyanı Paul Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile birlikte aralarında bir diyalog başlar. Hasta olan Edgecomb'un, Coffey'nin güçleri sayesinde iyileşmesiyle olaylar gelişmeye başlar. Coffey, doğaüstü gücü sayesinde kendi içine çektiği hastalıkları ağzından serbest bırakarak hayatına devam edebilmektedir. Edgecomb'un Coffey hakkındaki düşünceleri, onun bu gücünün farkına varmasıyla tamamen değişmeye başlar. Coffey bu gücü sayesinde mucizeler yaratmaktadır ve Edgecomb bu mucizenin yaşamaya devam etmesi gerektiğini düşünmektedir.

YEŞİL YOL GERÇEK BİR HİKAYEDEN Mİ ALINDI?

20 yüzyılda ABD'de yaşanan bir olaydan esinlenen Stephen King, bu davadan ilham alarak 1999’da sinemaya taşınan “Yeşil Yol” adlı kitabını yazdı. Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt, Michael Clarke Duncan, Sam Rockwell, James Cromwell, Michael Jeter, Graham Greene, Doug Hutchison ve Jeffrey DeMunn’un yer aldığı oyuncu kadrosu ile Yeşil Yol filmi, sinemada efsaneleşti.

Kaynak: Milliyet