in ,

Çöpçatanlık uygulamalarına ‘aşı etiketleri’ geliyor

İngiltere’de hükümetle iş birliği yapan Tinder ve Bumble gibi çöpçatanlık uygulamalarında kullanıcılar, aşılandıklarını gösteren etiketleri profillerine ekleyebilecek.

copcatanlik-uygulamalarina-asi-etiketleri-geliyor

İngiltere’de çöpçatanlık uygulamaları, kullanıcılarına aşılandıklarını veya aşı kampanyasına destek olduklarını gösteren etiketler kullanma imkanı tanıyacak. En popüler platformlar İngiltere hükümetinin partnerliğiyle ortaya çıkan bu programa katılacaklarını açıkladı. Bunlar arasında Tinder, Match, Hinge, Bumble, Badoo, Plenty of Fish, OurTime ve Muzmatch de bulunuyor. Fakat bu etiketleri kullanan kişilerin gerçekten aşılanıp aşılanmadığını denetlemek mümkün olmayacak.

Aşı programından sorumlu bakan yardımcısı Nadhim Zahawi, bu planın korona virüsü aşılama programında ‘çok önemli bir araç olduğunu’ söyledi. YouGov şirketinin 5 bin kişiyle yaptığı bir ankete katılanların yüzde 28’i aşılanmamış biriyle buluşmak istemediğini söylerken yüzde ikisi de aşılanmış kişilerle görüşmeyeceklerini belirtti.

Öte yandan hükümet LGBTİ+ topluluğunun daha çok kullandığı Grindr ve Scruff gibi uygulamaları bu plana henüz dahil etmedi. İngiltere ve İskoçya’da 30 yaş üzeri herkes aşı için randevu alabiliyor, Galler ve Kuzey İrlanda’da ise yaş sınırı 18. (BBC Türkçe)

annesinden-sonra-bebegi-de-hayatini-kaybetti

Annesinden sonra bebeği de hayatını kaybetti

“Güvenilir gıdaya ulaşmanın tek yolu nüfus artışının durdurulmasıdır!”