in ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Korona virüs ne zaman bitecek?

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı sonrası için normalleşme mesajı vererek “Çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz” ifadesini kullandı.

erdogan-konusuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsle mücadelede ilk kez tarih verip “Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz” dedi.

Virüsle mücadele sürecinde mesaisini İstanbul Huber Köşkü’nde sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabah gazetesine konuştu. Cumhurbaşkanı, mücadelenin başından itibaren titizlikle yürütülen çalışmaların olumlu sonuç vermeye başladığını söyleyerek sokağa çıkma kısıtlaması kararlarının da bu sürece katkı yaptığının altını çizdi. Hastanelerde yatak kapasitesinde sıkıntı yaşanmadığını da belirten Erdoğan, maske ve tulum başta olmak üzere tıbbi malzemelerde sorun olmadığını da kaydetti.

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan virüs verilerini de değerlendirerek algoritmaların olumlu yönde evrildiğini ve belli bir zaman içinde netice alınacağını işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mücadelede netice alınmasının hedeflendiği tarih olarak da Ramazan Bayramı’nı işaret etti.

 

olandan-alip-olmayana-veren-el-olmaya-calisiyoruz

‘Olandan alıp, olmayana veren el olmaya çalışıyoruz’

odemis-belediyesinden-ozel-atik-kutusu

Ödemiş Belediyesi’nden özel atık kutusu