in ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan toplantı sonrası çok önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

recep-tayyip-erdogandan-cok-onemli-aciklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplantımızda gündemin en başında koronavirüs tedbirleri yer aldı. Salgınbın zirve dönemini alnımızın akı ile geride bıraktık. Vaka ve ölüm sayılarının gerilemiş olması sevindirici.

Türkiye’nin yükselişi kimsenin önünde duramayacağı bir ivmeye ulaşmıştır. Yeter ki millet olarak kazanımlarımıza sahip çıkalım.

Salgın döneminde hastalığın bizi esir almasına izin vermedik.

Kısıtlamalara bir müddet daha devam edeceğiz. Hala süren bazı kısıtlamaları bir müddet daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz. Salgın döneminde hastalığın bizi esir almasına izin vermedik.

Çok önemli kanunları çıkartan Meclisimizin yeni yönetimini tebrik ediyorum. Baro yönetimiyle ilgili kanun değişikliğinin de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Sanayide, tarımda, ihracatta yaşanan olumlu gelişmelerden memnuniyet duyuyoruz. Turizm sektörümüzün de beklediği çıtayı yakalayacağına inanıyorum.

Israrla ülkemize husumet besleyenler kaybetmeyi sürdürüyor. Dünya 5’ten büyüktür itirazımızı her platformda tekrarlamayı sürdüreceğiz. Son günlerdeki önemli bir gelişme de Ayasofya’nın statüsü konusunda yaşandı. Ayasofya’nın camiye dönmesi hepimizi sevindirmiştir. Bir kez daha kiliseden değil müzeden camiye çevrildiğinin altını çiziyorum. Ayasofya tam anlamıyla bize ait bir eser haline dönüştürülmüştür.  İstanbul’un duvarlarına “Zulüm 1453’te başladı” yazanları da unutmadık.

Hiç kimse merak etmesin, Ayasofya’nın kültürel miras vasfını koruyacağız. İstanbul’da 435 kilise var, bunların bir kısmını bizler devletin cebinden restore ettik. Asla farkı bir din mensuplarına karşı bir düşmanlığımız yok. Bizde saygı var. Avrupa ülkelerinde müslüman nüfusa düşen ibadethane sayısıyla ülkemizde gayrimüslimlere düşen ibadethane sayısı arasında 4-5 kat fark vardır.

 

İstanbul’un fethi sadece bizim için değil tüm dünya için önemli bir dönüşüm noktası olmuştur.

 

AVRUPA BİRLİĞİ TAM ÜYELİK SÜRECİ

Siyasi ve ekonomik olarak Türkiye ile mukayese edilemeyecek ülkeler tam üyeliğe kabul edilirken biz komik sebeplerle hep dışarıda tutulduk. Türkiye olarak çifte standarda maruz kalmaktan kurtulamadık.

 

15 TEMMUZ’UN 4. YILDÖNÜMÜ

Yarın 15 Temmuz darbe girişiminin 4. Yıl dönümüdür. FETÖ terör örgütü mensuplarına kahramanca karşı koyarken şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum.

 

O gece belediye başkanının evinde kahvesini yudumlayan bir Ana muhalefet başkanı vardı. Biz milletimizle beraber yürüdük” diye konuştu.

HaberGlobal

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

dso-iyilesenlerin-koronaviruse-tekrar-yakalanmayacagina-iliskin-kanit-yok

Koronavirüste günlük vaka sayısı 1000’in altına geriledi