in ,

Cumhurbaşkanı’ndan flaş koronavirüs aşısı açıklaması! Aşılanma tarihi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çin’den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce Almanya’dan gelecek aşılarını Ocak’ta ulaşacağını umut ediyoruz” dedi

asi-olan-10-agir-hasta-hayatini-kaybetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Salgın döneminde dünyanın geri kalanı gibi ülkemizdeki vatandaşlarımızın da en büyük umudu aşı çalışmalarıdır. Türkiye’nin dünya ile beraber normalleşme sürecini yürütebilmesi için aşı tedarik ve geliştirme çalışmalarının gerisinde kalmamız mümkün değil.

Tüm aşı çalışmalarını yakından takip ediyor, neticelere göre anlaşmaları imzalıyoruz. Yaşanan aksaklıkları aşmak için tüm alternatifleri değerlendiriyoruz. Çin’den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce Almanya’dan gelecek aşılarını Ocak’ta ulaşacağını umut ediyoruz.

Asıl önemi ve önceliği hem gelenekçi hem yenilikçi yöntemlerle geliştirdiğimiz kendi aşılarımıza veriyoruz. Yüksek teknolojiye dayalı altyapılar, bilim insanlarımızın sayesinde 8 ayrı aşı çalışmasını başarıyla yürütüyoruz. Birinde son aşamaya geçildi. İlgili bakanlıklarımıza, aşı gelişme çalıştırmalarını yakından takip etmeleri hususunda kesin talimat veriyorum. İnşallah en kısa sürede kendi üretimimiz olan birden fazla aşıyı milletimizin hizmetine sunmakta kararlıyız” dedi.

uzaktan-egitim-ile-cocuklar-ders-basi-yapti

Uzaktan eğitim 15 Şubat’a kadar devam edecek!

bakan-koca-acikladi-korona-virus-93-can-daha-aldi

15 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 257 kişi hayatını kaybetti