AK Parti’nin 31 Mart Seçimleri’nde Cumhur İttifakı şemsiyesi altında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterdiği, ancak CHP’li Cemil Tugay’a karşı 48.97’ye 37.06 oy oranıyla kaybeden Hamza Dağ seçim stresini memleketi Balıkesir’in Sındırgı İlçesine bağlı Derecikören Köyü’ne giderek attı.

Vekil Kasapoğlu, ‘Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş’ seminerinde konuştu Vekil Kasapoğlu, ‘Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş’ seminerinde konuştu

Burada çocukluk ve gençlik arkadaşları ve akrabaları ile hasret gideren ve Ramazan Bayramı’ın geçiren Dağ, akrabaları ile de bayramlaştı. Dağ, sosyal medya hesabından yayınladığı selfie (özçekim) fotoğrafında, “Bir aralar tütün kırdığımız topraklarda dostlarla… Efir mevkii” diye yazdı. Yayınladığı fotoğrafın altına yorum yapan dost ve arkadaşları Hamza Dağ’ın bayramını kutlarken, İzmir’de sürdürdüğü seçim kampanyasında gönüllerde taht kurduğunu yazdı. Paylaşıma 564 adet yorumun yapıldığı görüldü. Hamza Dağ, 31 Mart akşamı seçim sonuçlarının belli olmasının ardından İzmir İl Başkanlığı’nda kameraların karşısına geçmiş ve özetle şu ifadeleri kullanmıştı: Her bir sokağına, dağlarında açan her bir çiçeğe, denizinin dalgasına, esen rüzgarına, insanının yüreğine sevdalı olduğum İzmir! Bundan 2 buçuk ay önce, hep birlikte bir yola koyulduk. Allah nasip etti, 12 yıl boyunca milletvekili olmaktan gurur duyduğum şehrimizde Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldum. Bu süreç boyunca çok şükür ki eşsiz İzmir’imizin her bir köşesinde hemşehrilerimize ulaştık. Büyük bir gayret ve samimiyet ile durmadan, yorulmadan koştuk, koştuk, koştuk. Hiçbir seçim sonucu, bizim İzmir’imize olan sevdamızın önüne geçemez. Biz, her zaman “Milletin dediği olur” dedik ve bu düşünceye inandık. Bu düşünceyle, milletimize hizmet etmek uğruna nice güzel işlerin altına imzamızı attık. Kazandık, şımarmadık. Kaybettik, küsmedik, darılmadık. Kazanırken “Kazandık, bitti” anlayışında olmadık. Bugün de “Kaybettik, bitti” demiyoruz, demeyeceğiz. Hep birlikte çok güzel bir şarkıyı tek bir ağızdan seslendirdik. Bugün, bu şarkı burada bitmemiştir, bitmeyecektir. Yılmadan, yorulmadan, küsmeden yolumuza devam edeceğiz.” 

Kaynak: Bülten