2001'den 2011'e kadar süren, J.K. Rowling'in kaleme aldığı kitaplardan uyarlanan Harry Potter serisi tüm dünyada eskimeyen bir fenomen haline geldi. Film ve kitapların tamamlanmasından seneler sonra bile büyücü dünyaya ilgi devam ederken geçtiğimiz aylarda Rowling'den müjdeli haber de geldi ve kitapların diziye dönüşeceği açıklandı.

Engin Altan Düzyatan, Milyoner Aile yarışmasıyla ekrana dönüyor Engin Altan Düzyatan, Milyoner Aile yarışmasıyla ekrana dönüyor

Hayranların yıllardır beklediği bu sevindirici haberden sonra ise gözler filmlerde başrolde yer alan Daniel Radcliffe, Ruper Grint ve Emma Watson'a çevrildi. Daniel Radcliffe, yakında çıkacak olan Harry Potter televizyon dizisinin geliştirilmesinden heyecan duyduğunu söyledi. Radcliffe, yeni uyarlamayı izlemekten mutlu olacağını ve bunu 2001'den 2011'e kadar rol aldığı film serisinden tamamen ayrı gördüğünü belirtti: 

"Dünyanın geri kalanı gibi ben de izleyici olarak izlemekten büyük heyecan duyuyorum. Çok akıllıca bir şekilde temiz bir başlangıç yapmak istediklerini düşünüyorum. Ve bu konuda bizim bir şeyler yapmamızın işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. Ama herkesle birlikte izlemekten çok mutluyum."

Kaynak: Sözcü