in ,

Davutoğlu’nun partisinin adı kesinleşti: GP

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, uzun zamandır kamuoyunda tartışılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partisinin adının kesinleştiğini iddia etti.

davutoglundan-bakan-cavusogluna-asi-tepkisi

Altaylı, “Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı ‘GELECEK PARTİSİ’ olarak kesinleşti. Birkaç gün içinde eski AK Parti Genel Başkanı yeni ‘Gelecek Partisi Genel Başkanı’ olacak” dedi.

Davutoğlu, AK Parti’den istifa etmesinin ardından yeni parti kurmak için çalışmalara başlamış, gelinen son noktada birçok isim ortaya atılmıştı.

Davutoğlu ve ekibinin ustaca bir siyaset izlediğini ifade eden Altaylı, “Çalışmalara başladıkları günden bu yana partileri ile ilgili heyecanı üst düzeyde tuttular. Sürekli olarak partilerinden, hareketlerinden konuşturmayı başardılar” yorumunu yaptı.

“Davutoğlu’nun partisinin, içinden çıktığı partide yarattığı rahatsızlık, Davutoğlu’nun olası oy oranından daha yüksek oldu diyebilirim” diyen Altaylı, sahte parti isimlerinin Davutoğlu ekinin ortaya attığını iddia etti.

Altaylı şunları kaydetti:

Öyle ki, Davutoğlu ekibi ‘sahte’ parti isimleri ve logoları bile üfürerek, ‘fake’ isim ve logo tescil başvuruları yaptırarak bile partiye olan medya ilgisini üst düzeyde tutmayı başardılar. Son olarak iki gün önce ‘Yaşam ve Adalet Partisi’ adını neredeyse kesin diye yazanlar bile oldu. Bu kadar uzun süredir, olmayan bir partiden bu kadar yüksek sesle bahsettiriyor olmak bile önemli bir başarı bence.

“Kurucular kurulunda gazeteciler de var”

Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan ve gazeteci Hakan Albayrak’ın olduğunu öne süren Altaylı,”Bildik’ ve ‘beklenen’ isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor.
Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Trafo hırsızlığına emniyet dur dedi

haftasonu-hava-durumu-nasil-olacak

Hafta biterken hava durumu nasıl olacak?