in ,

‘Dayanışmanın partisi olmaz…’

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, vatandaşla kol kola olamasalar da gönül gönüle çalıştıklarını belirterek “Elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi

dayanismanin-partisi-olmaz

Korona virüs salgınına karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’in dört bir yanında da mücadele çalışmaları sürüyor. Virüse karşı savaşta ellerinden gelen her türlü desteğe hazır olduklarını belirten CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, yaptıkları çalışmaları anlattı. Şu an için ihtiyaç sahiplerine destek olabilecek girişimlerde bulunduklarını söyleyen Başkan Oğuzhan, “Özellikle 65 yaş ve üstü riskli gruplarımızla sürekli görüşmeler yapıyor, ihtiyaçlarını elimizden geldikçe gidermeye çalışıyoruz. Çok hassas bir dönem olduğu için genel anlamda kime ne gibi destek yapabileceğimizi tespit etmeye çalışıyoruz. Bizlerin vatandaşlarımız için alanda olmamız ve örnek teşkil edecek çalışmalar yapmamız gerekiyor. Yüz yüze, kol kola olamasak da gönül gönüle çalışmalar yapıyoruz” dedi.

KAPSAMLI ÇALIŞMA

Aliağa’da yaşanan son durumu da değerlendiren Oğuzhan, “Hem Aliağa Belediyesi’nin hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Elimizden geldiğince alınması gereken önlemleri alıyoruz. Şu anda kimde virüs var ya da yok diye bir tespit tabii ki de yapmıyoruz. Bununla ilgili sağlık grup başkanlığı da net bir bilgi vermiyor. Sonuç olarak bu durum kişilerin özel hayatı ile de ilgili. Genel anlamda değerlendirecek olursak; Aliağa bir sanayi bölgesi. ‘Evde kal’ çağrısına çok da uyabilecek bir ilçe değil. Mecburen insanlarımız ekmek parası derdi ile çalışmalarını sürdürüyor. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağına uyduğunu gözlemliyoruz. Şu anda ilçemizde bazı sektörlerde hayat durmaksızın devam ederken, bazı sektörler de hiçbir anlamda iş yapamıyor. Bu hafta yönetim kurulu toplantısı yapıp esnafımızla nasıl bir dayanışma içine girebileceğimizi değerlendireceğiz. İşten çıkarılan çok insan var ve bu durumun daha yeni yeni başladığını, devam edebileceğini gözlemiyoruz. İşten çıkarılan ve zor durumda olan aileler var. Vatandaşlarımızdan yardım talepleri alıyoruz. Bu konuda en kısa sürede kapsamlı bir çalışmanın startını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘KÖSTEK OLMAYIZ’

Yaşanan süreçte birlik ve beraberliğin hayat kurtaracağının altını çizen Oğuzhan, “65 yaş ve üstü bizim için çok değerli onların sokağa çıkmama çağrılarına mümkün olduğunca uymalarını istiyoruz. Bu süreci hep beraber ve dayanışma içinde atlatacağız. Evden çıkmama kişilerin ruhsal sağlığını da etkiliyor ama dirayetli olacağız. Herkesin moralini yüksek tutması çok önemli. Herkesin birlik ve dayanışma içinde olması çok önemli. İktidardan da beklentimiz budur. CHP’li belediyelerin bağışlarına engel konuldu. Ancak şunu söyleyebilirim ki: Dayanışmanın partisi olmaz… Önemli olan insanların birbirine köstek değil, destek olması. Bizler de Aliağa Belediyesi’ne elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtelim. Aliağa için bütün siyasi partilerin birlikte hareket etmesi gerekiyorsa seve seve bunun öncüsü oluruz, asla köstek olmayız. Aliağa için, Türkiye için birlikte hareket etmeye her zaman varız. Aliağa Belediyesi’nin bu anlamda bize ihtiyacı varsa, elimizden geleni yapmaya hazırız. İnanıyoruz ki, hep beraber bu illeti hem Aliağa’dan hem de ülkemizden defedeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

kemeralti-yenilenecek-ama-esnafin-talepleri-var

‘Çarşı esnafı batıyor, sesimizi duyan yok!’

hukumetten-saglikta-siddet-yasa-teklifine-hayir-alkisa-devam

Hükümetten, ‘Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifine’ hayır, alkışa devam!