Olay, saat 15.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Bağlar Sokak'ta bulunan 4 katlı apartmanın bodrum katında meydana geldi. 11 adet kaydı bulunan Baba M.K.'nin (39) eşi G.K., geçen yıl 3 çocuğunu da bırakarak evi terk etti. Bodrum katında oturan M.K., birlikte yaşadığı çocukları 11 yaşındaki Z. ve 6 yaşındaki A.’yı kesici aletle, 3 yaşındaki oğlu M.A.K.'yi ise boğarak öldürdü. Çocuklarını öldüren M.K. daha sonra Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ek hizmet binasına giderek teslim oldu.
Kısa sürede belirtilen adrese giden polis ekipleri, üç çocuğun cansız bedenlerini buldu. Cesetler, incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
Eşiyle olan problemleri aklına gelmesinin ardından 3 çocuğunu acımasızca öldürdüğü öğrenilirken olayın detayları dehşete düşürdü.

Baba 15 gün önce çocukları Erzurum'dan alarak Bursa'ya gelmiş

Şüpheli M.K. ve eşi G.K.'nin 1 yıldır aile içi şiddetten dolayı ayrı oldukları ve çocukların annesi ile kaldığı öğrenilirken 15 gün önce M.K.'nin Erzurum'a giderek 3 çocuğunu alarak Bursa'ya getirdiği belirlendi. M.K.'nin eşi G.K.'yi tehdit etmesinin ardından G.K. 'tehdit' konusuyla alakalı M.K. hakkında şikayette bulundu. Dün Erzurum'da bulunan Jandarma personelinin M.K.'yi telefon ile aradığını ve en yakın karakola giderek konu ile ilgili ifade vermesini gerektiğini söylemesinden bir süre sonra 3 çocuğu ile birlikte mutfakta kahvaltı yaptığı esnada eşiyle olan problemleri aklına geldi. Ve M.K. çıkmaza girip bir anda cinnet geçirerek tezgahta bulunan ekmek bıçağı ile 2 kız çocuğunu diğer 3 yaşındaki erkek oğlunu ise boğarak öldürdüğü tespit edildi. Ayrıca M.K.'nin çocuklarını öldürdükten sonra salonda iple kendini asarak intihar etmeye çalıştığını ancak başaramadığını daha sonra ise en yakın polis noktasına teslim olduğunu ifade etti.

Evin odalarında not kağıtlarına yazılmış değişik yazılar muhafaza altına altındı

Olaydan hemen sonra evi inceleyen ekipler suç aleti olan bıçağı yatak odasında bularak muhafaza altına aldı. Evin diğer odalarında yapılan incelemelerde ise M.K.'nin yazdığı tahmin edilen not kağıtlarına yazılı değişik notlar polis tarafından incelenmek üzere muhafaza altına alındı.

Silahlı kavgasında kan aktı Silahlı kavgasında kan aktı

Babaları tarafından acımasızca öldürülen 3 kardeşin otopsisi Adli Tıp Kurumu'nda tamamlandı. Anne G.K.'nin Adli Tıp Kurumu'na gelerek cenazeleri teslim alması bekleniyor. Talihsiz 3 kardeş ise Erzurum'un Karayazı ilçesinde defnedilecek.

Kaynak: İHA