Demokrat Parti, Ödemiş İlçe Başkanlığı için yeni bir isim belirledi. İlçe başkanlığı görevine, iş insanı ve Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'in meclis üyesi listesinde yer alan Hamza Yardımcı atandı. Parti yönetimi, Yardımcı'nın atanmasıyla birlikte ilçe teşkilatının yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesi stratejisini benimsediğini açıkladı.

CHP'li Nalbantoğlu'ndan yangınlara karşı toplumsal seferberlik çağrısı CHP'li Nalbantoğlu'ndan yangınlara karşı toplumsal seferberlik çağrısı

Seçimlerin ardından Demokrat Parti İzmir Küçük Menderes Havza Sorumlu Başkan olarak atanan Dilek Acar Güleç, ilçelerde yapılanmaları hızlandırdı. Teşkilatın yeniden yapılanması ve ilçede partinin daha fazla güçlenmesi adına Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığınca yapılan açıklama ile istifalar sebebiyle münfesih hale gelen İzmir ili Ödemiş ilçe teşkilatını yeniden oluşturmak üzere Belediye Meclis Üyesi Adayı Hamza Yardımcı’nın ilçe başkanı olarak atanmasına Başkanlık Divanının 4 Temmuz 2024 tarihli toplantısı ile karar verildi.

Yerel seçimlerin ardından Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hamza Yardımcı'nın tecrübesi ve liderlik vasıflarının, partinin Ödemiş'teki varlığını güçlendireceği belirtildi. Yardımcı, atanmasının ardından yaptığı açıklamada, "Öncelik bu görevi bana layık gören Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İl Başkanımız Ozan Demirbaş, Küçük Menderes Havza Sorumlu Başkanımız Dilek Acar Güleç ve parti yönetimine teşekkür ediyorum. Seçim süresince ilçemizin sorunlarına tam anlamıyla hakim olduk. Ve çözüm noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Başarılı bir süreç geçirdik. Başta bu başarıda emeği olan ve her daim birlikte olacağımız Murat Ateş başkanımıza ve bize gönülden destek veren herkese teşekkür ediyorum. Demokrat Parti'nin Ödemiş'te yeniden güçlü bir şekilde yer alması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Partimizin ilke ve değerlerini savunarak, bölgemize ve halkımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Bülten