in

Demokratik Sağlık Sen: ‘İzmir’de bir meşale yaktık’

Demokratik Sağlık Sen İzmir Sendika temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Şehitler için saygı duruşu ile başlayan programda; İl Başkanı Ahmet Doğruyol, bir yıllık sürede üye sayılarının yaklaşık yüzde 300 oranında arttığını ifade etti

demokratik-saglik-sen-izmirde-bir-mesale-yaktik

Doğruyol, “Demokratik Sağlık Sen‘in Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve bütünlüğü konusunda hassas bir sendika olduğunun altını çizerek; hiç bir vatandaşımızın dili, dini, ırkı, mezhebi, siyasi görüşü bizi bağlamaz. İnsan olarak bizler tornadan çıkmadık. Elbette fikirlerimiz düşüncelerimiz farklı olabilir. Ancak kırmızı çizgimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sınırları İçerisinde yaşayan hiç bir kimse bu devlete, bu millete hainlik yapamaz” dedi.

’MEMURUN ALIM GÜCÜ ÜÇTE BİR AZALDI’

Ülkemizde devletin ve milletin menfaatleri için doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilecek sivil toplum teşkilatlarına ihtiyaç olduğunu da ifade eden Doğruyol, “Bizim derdimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Bekası, Milletimizin huzuru ve mutluluğudur” dedi. Memur maaş zammı görüşmelerinin hükümet ve yetkili sendika arasında oynanan bir tiyatrodan ibaret olduğunu söyleyen Doğruyol, “Bu güne dek mevcut hükümet ve mevcut yetkili sendikayla memurun lehine bir şey çıkmadığını ve bundan sonra da çıkmayacağını, bu güne kadar ki maaş zamlarında, fiili hizmet zamlarında memurun hüsran yaşadığını, son 10 yılda memurun alım gücünün üçte bir oranında azaldı” açıklamalarında bulundu.
Kamu kurumlarındaki huzursuzluğun her geçen gün arttığını söyleyen Doğruyol,” Kamu kurumlarından siyasetin bir an önce elini çekmesi gerektiğini, kurumlardaki idarecilerinde hak, hukuk, adalet ve liyakat üzerine kurumları yönetmesi gerektiğini, kamu kurumlarının hiçbir bireyin özel işletmesi olmadığını, herkes adaleti tesis etmek zorunda. Her idareci bilsin ki üyemiz olsun ya da olmasın bize gelen her memurun hakkını hukukunu korumak için dimdik duracağımızı herkes bilsin” dedi.

‘ELİ KOLU BAĞLI’

12 Eylül 2010 yılında yapılan referandumla memurlara verilen sözde toplu sözleşme hakkıyla hakem kurulunun 11 kişilik yapısının 6 tanesinin hükümetin yanında olmasından dolayı memurların elinin kolunun bağlandığını belirten Doğruyol, “Mevcut hükümetlere karşı memurun söz hakkı memurun elinden alındığını biliyor, bu referandumda toplu sözleşme geliyor diye alanda oy toplayan ve bu gün eleştiren sözde sendika yetkililerini de, buradan kınıyorum . Bu günlerde tüm memurların beklentisi olan EYT ve 3600 ek göstergenin verilmesinin de bu ekonomik ortamda çok zor olduğunu görüyorum” dedi. Doğruyol, “Doğru sendikacılık adına İzmir’den bir meşale yaktıklarını ilmek ilmek Tüm Türkiye’ye yayılacaklarını ve memurların umudu olacağız” diye konuştu. Devlete ve millete zarar vermeyen hiç bir kimseyle kavgamız olmaz diyen Doğruyol, “yaratılanı seviyoruz yaratandan ötürü” dedi.
Türkiye geneli ve İzmir’deki üye sayılarının hızla arttığını da ifade eden Doğruyol, “Hedefimiz etkili ve doğru sendikacılıktır. Görevimiz üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruyabilmektir. Ülkemizde hakkın, hukukun, adaletin, liyakatin tesis edilmesini sağlayabilmektir. Ümidimizi yitirmedik yitirmeyeceğiz. Durmadan usanmadan çalışacağız ve başaracağız” diye konuştu.
Canlı müzik sunumunun da yapıldığı programda, müzik sunumuyla coşan sendika üyeleri, canlı müzik sunumunu İzmir marşını hep beraber söyleyerek sonlandırdılar.

altay-ankarada-dagildi

Altay Ankara’da dağıldı

hastanede-gizli-kamera-iddiasi

Hastanede gizli kamera iddiası!