in ,

Deprem ekibine motive toplantısı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlanırken Güzelbahçe Belediyesi ekipleri deprem bölgesine gitmeden önce motivasyon toplantısında bir araya geldi

deprem-ekibine-motive-toplantisi

Güzelbahçe Belediyesi Genco Erkal Amfi Tiyatro toplantı salonunda Klinik Psikolog – Psikoterapist Özlem Toker Erdoğan sunumunda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin de katılımıyla bir araya gelen deprem bölgesinde görev yapan belediye ekipleri bölgede yaşadıklarını ve hissettikleri duyguları anlattı. Bölgede görev yapan personellerin depremzedelerle kurduğu bağlarla birlikte yaşanılan anıların anlatmasıyla duygu dolu anlar yaşandı. Bölgeye gideceklerin belirli psikolojik eğitimden geçmesinin önemli olduğunu vurgulayan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ‘‘Kendi alanlarında uzman birbirini tamamlayan nitelikteki ekibimiz öncelikle orada bir var olma mücadelesi verdi ve bunu başardı. Ekibimiz bölgede, kısa süre içinde temel ihtiyaçların sağlandığı bir düzen kurmayı sağladı. Hızla konteynerleri yaşam alanlarına dönüştürdük. Son gerçekleşen Malatya depreminin merkezi ekiplerimizin de olduğu alanda gerçekleşti. İnsanlar tam da bu psikolojiden kurtulmaya çalışırken maalesef bu deprem yeni yaralar açtı. Ama biz bu psikolojiyi, bu zorlukları aşmak için halkımızın yanında olduğumuzu kurmuş olduğumuz konteyner kentle aşmaya çalışıyoruz. Bu ekip deprem bölgesine giden üçüncü ekibimiz. Gitmeden önce deprem bölgesindeki vatandaşlarla nasıl diyalog kurmaları gerektiğini, nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili eğitim aldılar. Orada yaşananlar çok ağır bir psikoloji süreç, bu süreci doğru yönetmek gerekiyor. Bizlerde o yüzden bu eğitime önemsiyoruz. Tüm halkımızın gücünü de arkamıza alarak, ailelere sıcak bir yuvaya kavuşturmak temel amacımız. Arkadaşlarımıza kazasız iyi yolculuklar diliyorum. Hedefimiz 150 konteyner ve çocuk oyun grubu oluşturmak. Tüm ekimize verdikleri emek için teşekkür ediyorum’’ dedi.
Motivasyon toplantısının ardından, ekipler CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri ve belediye personelleri tarafından uğurlandı.

yukarikoyde-son-dokunuslar-yapiliyor

Yukarıköy’de son dokunuşlar yapılıyor

engelli-cocuklara-bornova-belediyesinden-ozel-destek

Engelli çocuklara Bornova Belediyesi’nden özel destek