in ,

DEVA Partisi’nden Kemeraltı çıkarması

Demokrasi ve Atılım Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, Havra Sokağı’nda esnaf ziyareti yaptı. Kemeraltı’nın ara sokaklarına girdi

deva-partisinden-kemeralti-cikarmasi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, pandeminin etkisiyle ağırlaşan ekonomik kriz sürecinde kaybeden kesimin esnaf olduğunu söyledi. Kredi ötelemeleri ve kira yardımlarının sorunları çözmekten uzak olduğunu belirten Ösen, “Esnaflarımız bugün yıllardır üzerine titredikleri dükkanlarının bir daha açılmamak üzere kepenklerini indirmemek için mücadele veriyor. Borcu borçla ödemeye çalışıyor. Vergi artışları durmuyor, dükkan sahipleri kiraya zam yapıyor. Destekler büyüklere gidiyor. Bu süreçte krizin kaybedeni esnaftır” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, Konak İlçe Başkanı Mehmet Zincircioğlu, İl ve Konak İlçe yöneticileri ile birlikte bu kez kentin sembol çarşılarından Havra Sokağı’nda esnaf ziyareti yaptı. Kemeraltı’nın ara sokaklarına girdi.

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Ösen ile Konak İlçe Başkanı Zincircioğlu’na yaşadıkları durumu aktaran esnaflar, şunları söyledi:

“Bu yıl okullar açılmadı, düğünler yapılmadı. Bütün malımız elimizde kaldı. Lokantalar açılmadı. Beş çalışanımızdan üç-dört tanesiyle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. En fazla işi Cumartesi günleri yapıyorduk, hafta sonları sokağa çıkma yasağı geldiğinden beri bu imkan da kalmadı. Dükkanını kapatan esnaf arkadaşlarımız var. Bunca yıl emek verdiğimiz işyerimizin kepengini bir günde indirmek zor. Devlet kendisiyle ilgili olarak vergiye, elektriğe zam yapıyor. Dükkan sahipleri de doğru dürüst iş yapmadığımızı bile bile kirayı artırıyor. Televizyonlarda her şey güllük gülistanlık. Kamu bankalarına olan kredi borçlarının ertelenmesi hiçbir sorunu çözmüyor. Köklü çözüm için sesimiz olun.”

Esnafı dinleyen, 1 Şubat akşamı yağan yağmur nedeniyle meydana gelen su baskınlarından etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileten DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Ösen, kendilerine gösterilen ilgiyi de karşılıksız bırakmadı. Seda Kaya Ösen, kapalı dükkanlara, toplanmış masalara da dikkati çekerken, “Devlet kriz ve sıkıntılı anlarda esnafın yanında olmazsa ne zaman olacak? Desteklerden büyükler yararlanırken esnaflar zamlarla karşı karşıya kaldı. Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulanların yanı sıra pek çok esnafta da alışveriş yok denecek kadar az. Esnaflar bir kentin can damarıdır, çarşının sesidir. Ancak bu krizin de kaybedenleridir. Devlet maalesef bu fedakar kesimin yaralarını saramamıştır” dedi.

DEVA Partisi olarak siyasette yeni çözümler üretmek amacıyla ellerini taşın altına koyduklarını hatırlatan Seda Kaya Ösen, “Hiçbir şey için geç değil, çözüm imkansız değil. Bizler daha önce klasik anlamda bir siyaset geçmişi olmayan kişiler olarak kentimiz ve ülkemiz için yapabileceklerimizin en iyisini ortaya koymak amacıyla bir yola çıktık. Yıllarca gözardı edildiği için katmerleşen sorunları çözmek, ülke yönetiminde her kademedeki tıkanıklıkları açmak amacıyla halkımızın desteğini bekliyoruz. Hem liderimiz hem kadrolarımız genç, ufkumuz açık, enerjimiz yüksek ve hep birlikte yapabileceğimiz çok şey var. Değişimin ışığını İzmir’den yakıyoruz” diye konuştu.

chpli-bakan-askeri-hastaneleri-sordu

Murat Bakan’dan dolar çıkışı: ‘Dolar düşüyor yem fiyatları düşmüyor’

goztepede-denizlispor-maci-hazirliklari-basladi

Göztepe, yarın Gaziantep deplasmanında puan arayacak