in ,

Dikili’de turist tedirginliği

Tahsin Şekerci, sakin belde olan Dikili’yi tercih eden turistlerin ve vatandaşların kurallara uymadığını söyledi

dikilide-turist-tedirginligi

Yaşanan salgın sürecinin ardından, haziran ayıyla birlikte turistlerin sakin bir belde olmasından dolayı Dikili’yi tercih ettiğini dile getiren AK Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci, “Salgın riskine karşı gereken önlemleri almamız şart, vatandaş kurallara uymuyor” diyerek sitemini dile getirdi.

‘VAKA YOKTU’

Özetle Dikili’de salgın sürecinin risk dolu olmadığını belirten Şekerci, “Çiftçilerimiz pandemi sürecinde paketler sayesinde pek mağduriyet yaşamadı. Kaymakamlık izniyle işini yapan vatandaşa serbest zaman tanıdık. Köylümüz sorun yaşamadı. Üretim aksamadı. Pandemi Dikili için kötü haberlerle geçmedi. Yaklaşık iki haftadır pozitif vaka yoktu ama bazı şikayetlerle gelenler var. Tekrar salgın ihtimalinin gerginliğini çok fazla yaşıyoruz” dedi.

‘SAHİLDE UYULMUYOR’

Kurallara uyulması gerektiğinin altını çizen Şekerci, “Anonslara dikkat etmek zorundayız. Salgın sürecinde hiç sorun yaşamadık. Bunun gerginliğini yaşıyoruz. İki haftadır pozitif vaka yoktu ama şimdi gelenler oldu ve hastalık şikayetleriyle gelenler oluyor. Bu sezon burada hep yoğunluk olurdu ama şuan çok daha fazla talep var. Bakıldığında kontrol kaçmış gibi görünüyor. İnsanlar kurallara camide, toplantı yerlerinde ve pek çok alanda sonuna kadar uyarken, park ve özellikle kumsalda uymadığı görülüyor” ifadelerini kullandı.

‘HERKESİN İHTİYACI VAR’

Bu durumun ilçede büyük bir gerginlik yarattığını belirten Şekerci, “Hassasiyet gözeterek uyarılarımızı yapmamız gerekiyor. Emniyet Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımızı arayıp tekrar bu anonsları devam ettirmeyi düşünüyoruz. Pandemi’nin en yoğun olduğu yer olan İstanbul ve Ankara’dan gelenler şimdi burada kalabalık oluşturuyor. Bu anlamda Dikili’ye büyük talep var. Yurt içi- yurt dışı uçuşları daha netlik kazanmadığından içerdeki turist dolaşımı çoğaldı. Açıklanan tatil paketleri de elbette turizmi canlandırmak için yapıldı. Tatile herkesin ihtiyacı var elbette. Umuyorum bu yoğunluktan inşallah bir sorun çıkmaz. Kurallara uymamız şart. Kurallar yokmuş gibi yapamayız, bu anlamda elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

tamamlayici-emeklilik-sistemi-tasarruf-amacliyor

Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi dost mu düşman mı?

pazarcilar-40-gun-sonra-tezgahinin-basinda

‘Esnafın cebinde 10 lira bile yok!’