in ,

Doç. Dr. Savran özür diledi

Geçtiğimiz gün çektiği videoda, “Türkiye’de durum İtalya’dan daha vahim” diyen Doç. Dr. Savran, bugün paylaştığı videoda özür diledi

doc-dr-savran-ozur-diledi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videouyla Türkiye gündeminde yer eden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Pandemi Servisi Sorumlusu Doç. Dr. Yusuf Savran, söz konusu videoda, “Türkiye’nin durumu İtalya’dan daha vahim” demişti. Bu sözlerin ardından DEÜ ve Rektör Nükhet Hotar tarafından bir bildiri yayınlanmış ve “Vatandaşlarımızı uyarmak amacıyla kaygı ve korkusunu farklı bir üslupla aktaran hocamızın bu konuda yanlış anlaşıldığını ve kendisinin de üzgün olduğunu buradan paylaşmak istiyoruz” denilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Doç. Dr. Savran sabah saatlerinde sosyal medya hesabına yeni bir video yükledi ve özür diledi. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve yanlış yerlere çekildiğini kaydeden Savran, “Sağlık Bakanlığımız bu pandemiye karşı çok iyi mücadele ediyor. Halkı paniğe sevk etmek gibi bir amacım yoktu.” diye konuştu.

Haber Merkezi

altaydan-kosukavak-haluk-leventin-kampanyasina-destek-verdi

Altay’dan Koşukavak, Haluk Levent’in kampanyasına destek verdi!

altinordu-teknik-direktoru-huseyin-eroglu-krizi-firsata-cevirelim

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu: Krizi fırsata çevirelim