KPSS 2024’te İnci Küpeli Kız sorusu adayları zorladı! KPSS 2024’te İnci Küpeli Kız sorusu adayları zorladı!

Platform, kamuoyuna da açtığı çalışmaları kapsamında, yakından takip edilen Taş Ocakları, Termal Turizm ve Ekoköy ile ilgili gelişmeler aktarıldı. Foça’da büyük tartışmalara neden olan iki aşamalı Ekoköy eyleminin hem şantiye alanında hem de Foça Merkezi’nde gerçekleştirilen yürüyüş ve ardından 3 günde toplanan 4 bin imzanın belediyeye teslim edilmesi olumlu karşılanırken sonucun merakla beklendiği kaydedildi. Kent konseyleri genel değerlendirilmesinde bu kurumların seçimlerinin demokratik olmak yerine belediye başkanlarının müdahalesine maruz kaldığı bunun da olumsuzluk olarak değerlendirildiği kaydedildi.

Platformun, kıyı ve meydan işgaline karşı yaptığımız eylemlerin bu yıl da, “Kıyılar bizimdir/Yasa Uygulansın” mottosu ile Foça sahillerinde sürdürülmesi kararlaştırılırken, özel ve kamu sahil işgallerinin yaşandığı Eski Foça ve Yeni Foça merkezli sahil şeritlerinde eylemlerin yanı sıra olayın hukuki boyutunun incelenmesi kararlaştırıldı. Foça Belediyesi’nden yıkılan küçük denizdeki iskelelerin yerine dikey olarak engellilerin de faydalanabileceği iskelelerin yapılması talep edilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca seyyar tuvalet temin edilmesi ve Karakum Plajı’na giriş fiyatlarının yüksekliğine dikkat çekildi.

Toplantıda, Marsilya Meydanı’nda yaşanan gürültü kirliliği ile ilgili olarak meydana komşu olanlarla toplantı yapılması, durumun değerlendirilerek kamu kurumlarıyla görüşülmesi ve sorunlu mahalleler başta olmak üzere mahalle meclislerinin oluşturulmasına hız verilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: Bülten