in ,

Doğanlar Holding’in İzmir’de yatırımları tam gaz devam ediyor!

İzmir’deki hedeflerini paylaşan Doğanlar Holding yönetimi, mobilyadan enerjiye, bu yıl için 50 milyon dolarlık bir yatırım öngördüklerini söyledi

doganlar-holding

Doğanlar Holding İcra Kurulu Üyesi ve Doğyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doğan Ali Doğan, Doğanlar Holding İcra Kurulu Üyesi ve Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Doruk Doğan ve Ogün Doğan, İzmir basınıyla bir araya geldi.

DÖRT ALANDA YATIRIM

Yatırımları anlatan ve üçüncü nesil bir aile holdingi olduklarını vurgulayan Doğan Ali Doğan, özellikle sürdürülebilir projelere dikkati çekti. Dört alanda faaliyet gösterdiklerini aktaran Doğan, inşaat, geri dönüşüm, perakande ve mobilya sektörü olarak alanları sıraladı. Ülke ekonomisine yönelik açıklamalarda bulunan Doğan, yatırım hedeflerini de paylaştı. Doğan, “Ülkemize güveniyoruz. Ülkemizin yatırımlarına inanıyoruz. Dolayısıyla 2022 yılında 50 milyon dolarlık bir yatırım öngördük. Mobilya, enerji, perakende ve inşaatta bir hedefimiz var. Enerjide Çanakkale’de devam eden yatırımlar ve kapasite artırımlarımız var. İnşaatta ise kentsel dönüşüm projemiz İstanbul ile devam edecek” dedi.

Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı çerçevesinde karbon emisyon çalışmaları hakkında bilgi veren Doruk Doğan da, “İlk çeyrekte 1.2 bin ton sera gazını engellemiş bulunuyoruz. Uluslararası sertifikalandırma projelendirmelerini başlattık. 2023’te tüm tesislerimizin sertifikalarını tamamlayacağız. Sera gazı karbondioksit emisyonlarını yaparken Sivas’ta 54 bin kilometrelik alanda sera yapıyoruz. Bu Türkiye’de bir ilk olacak” diye konuştu. Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Doğan ise 11 ilde aktif çalışma yaptıklarını ve 18 tesisin bulunduğunu söyledi. 750 bin ton katı atık bertarafı gerçekleştirdiklerine değinen Ogün Doğan, günlük 15 bin ton evsel atığı bertaraf ettiklerini kaydetti.

Rana Beyza Öztürk

toros-universitesi-15-ogretim-uyesi-aliyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 17 öğretim üyesi alacak

“Çiğdem bahane, sohbet şahane”