in ,

Doğruyol: Valinin sözleri bizi üzdü

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Doğruyol, Zonguldak Valisi Bektaş’ın, “Sağlık çalışanları hem kendilerini sıkıntıya soktular hem bizi sıkıntıya soktular” sözlerine cevap verdi

dogruyol-valinin-sozleri-bizi-uzdu

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın geçtiğimiz gün yaptığı, “İlimizde görev yapan sağlık çalışanları yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya soktular hem bizi sıkıntıya soktular” açıklamasının ardından “Salgının sorumlusu sağlık çalışanları değil, salgının bizzat savaşçılarıdır.” cevabını verdi.

Yazılı açıklamada bulunan Doğruyol, Vali Bektaş’ın açıklamalarına üzüldüklerini belirterek, “Sağlık çalışanları cephede savaşırken, sevdikleriyle sınanırken Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ın yaptığı açıklamada Zonguldak’ta 567 korona virüs bulaşan hasta olduğunu, bu sayının 137’sinin sağlık çalışanı olduğunu ifade etmiş. Sağlıkçıları misafirhanelerde misafir ettiklerini, ücret alınmadığını, servis sağlamaya çalıştıklarını, ancak sağlık çalışanlarının kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli davranmadıklarından dolayı, hastalığı birbirlerine bulaştırdıklarını, hem kendilerini hem bize sıkıntıya soktular demiş. Sağlık çalışanları olarak bizler bu güne dek, ne devletimize, ne de milletimize yük olmadık. Savaşlarda cephede, salgın hastalıklarda cephede, halk sağlığında hep en önde olduk. Olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞLARIN HAYATI”

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Doğruyol, “Bilesiniz ki, bizim için önemli olan sizin vaka sayınızın düşük olması değil. Sağlık çalışanı arkadaşlarımın ve vatandaşlarımızın hayatı. Hemen her gün yazılı ve görsel basında taburcu edilen hastaları izlerken, alkışlayan sağlık çalışanlarımızın, hayat kurtarmanın verdiği mutluluğu yüzlerinde hiç mi hissetmediniz? 137 sağlık çalışanımızın virüs kapmasının sebebi, kendilerini koruyamadıklarından değil, virüslü hastalara müdahalelerindendir. Şu pandemi döneminde gecesi gündüzü belli olmayan sağlık çalışanlarını zan altında bırakmak, devletin valisine yakışmadı. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada korona virüs olan, hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı diğer meslek guruplarından kat be kat daha fazla bilin isterim.” dedi.

“HİÇBİR İSTATİSTİĞİN DEĞERİ YOK”

Ahmet Doğruyol sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Benim bir tane sağlık çalışanı arkadaşımın hayatını kaybetmesinin yanında sizin ifade etmeye çalıştığınız hiçbir istatistiğin bizim için değeri yoktur. Biz arkadaşlarımıza motive etmeye çalışırken, pandemi dönemi olmasından dolayı, gördüğümüz eksiklik ve aksaklıkları bürokratlarımıza aktarmaya çalışırken, çözüm bulmaya çalışırken, tüm sağlık çalışanları olarak ifadelerinize üzüldük. Takdir edilmesi gereken sağlık çalışanlarımıza, zan altında bırakmak olmadı”

konak-belediyesinden-boyozlu-destek

Konak Belediyesi’nden boyozlu destek

iranda-tavuk-tuketimi-azalinca-yuz-binlerce-civciv-itlaf-edildi

İran’da tavuk tüketimi azalınca yüz binlerce civciv itlaf edildi