in

Doğum yapan depremzede gazeteciye BİK Genel Müdürü’nden ziyaret

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, doğum yapan depremzede gazeteciyi ziyaret ederek, hem geçmiş olsun dileğinde bulundu hem de bebek için tebrik etti.

bik-genel-mudurunden-dogum-yapan-depremzede-gazteciye-ziyaret

Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depremin en çok hissedildiği Yeni Mahalle’de bulunan evlerindeki büyük hasar oluşan ve kullanılmaz hale gelen Elazığ Hakimiyet Gazetesi sayfa sekreteri Kübra Kabukçu ve gazetenin Spor Müdürü Hüseyin Kabukçu çifti hem üzüntüyü hem de sevinci bir arada yaşadı.

Deprem gecesini Elazığ’daki AFAD çadırında geçiren Kabukçu çifti, ertesi gün Malatya’daki ailesinin yanına misafir olarak geldi. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde erken doğum yapan Kabukçu, Zeynep isminde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Elazığ ve Malatya’daki gazetecilere geçmiş olsun ziyaretleri yapan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, gazete ve cemiyetleri ziyaret ettikten sonra Hüseyin ve Kübra çiftini, misafir olarak kaldıkları Malatya’da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hem acı hem sevinç

Minik Zeynep’i kucağına alıp bir süre seven Genel Müdür Duran, deprem nedeniyle hem acı hem sevinci birlikte yaşayan gazeteci çifti ziyaret etmekten çok mutlu olduğunu söyledi. Duran ‘Yaşanan deprem üzücüydü. Ben de Sakarya’da 17 Ağustos depremini yaşadım. Her depremde farklı acılarla birlikte farklı hikayeler yaşanıyor. Buradaki gazeteci arkadaşlarımız doğum için gün sayarken, deprem oluyor ve doğacak yavruları için evlerinde özenle hazırladıkları bebek odasına dahi giremeyecek duruma geliyor. Geçmiş olsun diyor ve bebeğin ailesiyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür yaşamasını diliyorum’ dedi.

odemislilerin-yardimlari-yola-cikti

Ödemişlilerin yardımları yola çıktı

urla-belediyesi-can-dostlarina-sahip-cikti

Urla Belediyesi can dostlarına sahip çıktı