in ,

‘Donanımı yok patinaj yapıyor’

CHP Bayındır’da yeniden göreve seçilen Behzat Aydilek, ilçedeki yerel iktidarı eleştirdi, “İyi niyetli bir arkadaşımız ama iyi niyet her şey için yetmiyor” dedi

donanimi-yok-patinaj-yapiyor

Göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmaları Ege Telgraf’a değerlendiren CHP Bayındır İlçe Başkanı Aydilek, projelerini paylaştı. Bayındır’da yerel yönetimin bir başka siyasi partiye geçtiğini hatırlatan Aydilek, şu anda kayıpları telafi etmek için çaba gösterdiklerinin altını çizdi. Başkan Aydilek, “Şimdi ilçemizi yeniden ayağa kaldırmaya çalışıyoruz, önemli ölçüde de başardık… Müthiş bir üye kampanyası var. Geride bıraktığımız yaklaşık 1,5 ay içinde partimize en az 250 ila 300 kişi katılım gösterdi. Şu anda bunlarla uğraşıyoruz” dedi. Bayındır’daki mevcut yerel yönetimin çalışmalarını da yakından izlediklerinin altını çizen Başkan Aydilek, “Mevcutta görevli AK Partili Belediye Başkanı iyi niyetli bir arkadaşımız ama pek tabi bu iyi niyet her şey için yetmiyor. Yeterli deneyim, donanım ve birikimi olmadığından patinaj çekiyor” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyaretinde ifade ettiği Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında da konuşan Başkan Aydilek, “O proje Cumhurbaşkanı’nın söylediği şekilde duruyor. Bayındır’a söylenebilecek bir başka proje olmadığından bir OSB sözü ya da umudu aşılandı. Adım atma da yok, girişim de… O yüzden söylenti şeklinde kaldı” dedi. Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 2013 yılında Bayındır’ın Arıkbaşı Mahallesi’nde kurmayı planladığı Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi Projesi’ni de hatırlatan Aydilek, “O zamanki Valiliğin engelleri yüzünden bir türlü gün yüzüne çıkamamıştı. Şimdi onu yeniden hayata geçirmek için çalışacağız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile görüştük. Sanıyorum ki projeyi detaylandırmak adına Şubat sonunda bir görüşmemiz daha olacak. Sadece bu projeyi değil, ilçemizin diğer sorunlarını da masaya yatıracağız. Bayındır’da üretim kooperatifleri de planlıyoruz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

oynatmaya-az-kaldi-doktorum-nerede

Oynatmaya az kaldı doktorum nerede?

Dünyaya duyarlı olma gayesinin vücut bulmuş hali: Rotaryenler