in ,

Düğünlerde korona dönemi: Maskesiz misafire ve halaya izin yok

Kovid-19 tedbirleri kapsamında evlilik, nişan, nikah gibi faaliyetlere verilen aranın ardından 1 Temmuz itibariyle salonlar hizmet vermeye başlayacak.

virus-sonrasi-dugunler-icin-ilginc-tedbirler-sosyal-mesafe-cubugu

Kovid-19 tedbirleri kapsamında evlilik, nişan, nikah gibi faaliyetlere verilen aranın ardından 1 Temmuz itibariyle salonlar hizmet vermeye başlayacak. Düğün salonlarına girişte bütün davetlilerin ateşi ölçülecek, davetliler maske takacak ve halay çekilmesine izin verilmeyecek.

Kademeli normalleşme döneminde düğünlere uygulanan yasağın kalkmasına yönelik hazırlıklara başlayan salon işletmecileri, koronavirüse karşı tedbirler geliştirdi. Yasağın kalkmasının ardından yaz aylarında düğün açısından yoğun bir dönem geçmesini bekleyen işletmeciler, salonlarında hijyen kurallarına yönelik uygulanacak tedbir planlaması yaptı. Davetlilerin ateşi ölçülecek Buna göre, her düğün organizasyonunda davetlilerin ateşi ölçülerek salona girecek. Salona maskesiz girişe izin verilmeyecek, girişte de isteyene maske dağıtılacak. İşletmecilerin aldığı önlemler kapsamında salonlarda her düğün sonrası ve öncesinde dezenfeksiyon işlemi yapılacak. Düğünde konuklara girişte el dezenfektanı ya da kolonya ikram edilip, salon içerisinde belirli aralıkta veya masalarda misafirler ağırlanacak. Düğünlerdeki meşrubat, kuru pasta veya yemek gibi ikramların servisi, dağıtımı sürecinde salon çalışanlarının hijyen kurallarına titizlikle uyacak.

65-yas-ustune-kapida-vergi-odeme-kolayligi

65 yaş üstüne kapıda vergi ödeme kolaylığı

konaklilara-kapida-vergi-odeme-hizmeti

Konak’lılara kapıda vergi ödeme hizmeti