in ,

‘Ecevit ismini biz yaşatacağız’

Ege Telgraf’ı ziyaret eden DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, “Türk siyasetine dair, kamuoyuyla paylaşacağımız bir manifesto hazırlıyoruz” dedi

ecevit-ismini-biz-yasatacagiz

10 Şubat itibariyle Türk siyasi hayatına katılan yer alan Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, “Partimiz 10 Şubat 2020 itibariyle onaylanmış ve Türk siyasi hayatında yer almış bir parti. İzmir İl Başkanımızı ve yeni ismimiz olan ‘Barış ve Eşitlik Partisi’ (BEP) olacağımızı açıkladık. Şimdi sırada İstanbul ve Ankara var” dedi.
Kadrosuyla birlikte Ege Telgraf’ı ziyaret eden Genel Başkan Hüseyin Alpay, Bülent Ecevit’in politikalarına sadık kalacaklarını belirterek, “Önümüzdeki 3 ay içerisinde 30’a yakın ilde binalarımızı açacağız. İzmir ziyaretlerimiz kapsamında, kentte bulunan basın kuruluşlarımızı ziyaret ediyor, hatırlarını soruyoruz. Partimiz Türkiye kamuoyuna siyasi tarihi içinde barındıracak bir manifesto hazırlıyoruz. Çok ses getireceğini düşünüyoruz. Tüm bunları Genel Başkan Yardımcılarımız hazırlıyorlar daha sonra ise açıklayacağız…” dedi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Türk basınının siyasi tarihinin ve eğitim, sağlık gibi konu başlıklarına dair çözüm önerileri olacağını söyleyen Alpay, “Türk basınının sorunları yer alıyor. Sorunlara bakış açımızı ve sorunların çözüm yollarına dair önerilerimizi, projelerimizi bir manifesto olarak açıklayacağız. Tüm bunları yaparken büyük idealleri olan, Ecevit’in politikaları ve hayata bakışını kendimize ilke edinerek siyasi hayatımıza devam edeceğiz Memleketimiz için hayırlı işler yapmak istiyoruz. Unutulan Ecevit nezaketinin naifliğini amaçlıyoruz. Bu anlamda tüm politikalarımızı sürdüreceğiz. Türk siyasetine katkı sunmak ve yurttaşlarımıza yeni politikalarla hizmet etmek temel amacımız. Hoşgörü ve demokratik anlayış temelinde siyasetimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

gucbirligi

Güç birliği çatısı altında birlikten kuvvet doğuyor

konakta-kafe-yangini

Konak’ta kafede yangın çıktı!