in ,

Efes Selçuk Belediyesi’nden ‘kriz masası’

Koronavirüse karşı Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde kriz masası kuruldu

efes-selcuk-belediyesinden-kriz-masasi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı Efes Selçuk Belediyesi de çalışmalarına devam ediyor. Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde kriz masası kurulduğu bilgisini veren Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bu zorlu süreçte aldığımız tüm önlemlerle Efes Selçuk halkının yanındayız. Sağduyulu ve özenli davranarak bu süreci aşacağız” dedi.
Geçtiğimiz günlerde koronavirüs ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından bir video yayınlayan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm vatandaşları soğukkanlı davranmaya, önlem almaya davet etmişti. Sosyal medyadan vatandaşlara “Panik yok, Önlem var” çağrısında bulunan Başkan Sengel, Efes Selçuk Belediyesi’nde ilgili müdürlük ve birim çalışanlarıyla bir araya gelerek bir kriz masası kurulduğu bilgisini verdi. Yapılan toplantıda koronovirüse bağlı kentte meydana gelebilecek olası bir krize karşı çalışma stratejisi geliştirilerek, görev dağılımı yapıldı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından ayrıca evlerine yemek bırakılan 65 yaş üstü, hasta ve yatağa bağımlı vatandaşlara da koronovirüse karşı hijyen paketleri dağıtılacak.
Efes Selçuk’ta koronovirüse karşı toplu taşıma araçları, parklar, çocuk oyun alanları, sokaklar, kamu kurumları, Akıncılar Huzurevi, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti gibi dolaşımın sık olduğu noktalarda dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

canakkale-zaferinin-105-yili-focada-anildi

Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı Foça’da anıldı

izmirde-taksiler-ve-duraklar-ilaclaniyor

İzmir’de taksiler ve duraklar ilaçlanıyor