in ,

Ege Bölgesi’nin yükünü Renault Trucks D kamyonlar taşıyacak

Murat Lojistik, 100 şehirler arası ve şehir içi dağıtım operasyonları için üretilen Renault Trucks D serisi kamyon alımı ile dev bir yatırıma imza attı 

Renault-Trucks-Murat-Lojistik

1959 yılında kurulan Murat Lojistik, 4250 araçlık filosuyla Türkiye’nin lider şirketleri arasında yer alıyor. Murat Lojistik araç yatırımlarında da hız kesmiyor ve yeni alımını yaptıkları 100 Renault Trucks D kamyonlar ile yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Yeni 100 aracının teslimatı için İzmir’de düzenlenen törene Renault Trucks Global Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Murat Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Yüksel, Murathan Jet Kargo Genel Müdürü ve Murat Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Celal Yüksel ve Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş katıldı. Davetliler arasında eski futbolcu ve sunucu Pascal Nouma da vardı.

 Murat Lojistik ve Murathan Jet logolu araçların öncelikle Türkiye’de, yakın gelecekte ise dünyanın dört bir noktasında müşterilerine kesintisiz hizmet vereceğini söyleyen Murathan Jet Kargo Genel Müdürü ve Murat Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Celal Yüksel; “Renault Trucks D kamyonların operasyonel verimlilik, yakıt tasarrufu ve tedarik süreçleri açısından büyük katma değeri oldu. Bunun dışında satış sonrası bakım destek hizmetlerinin Renault Trucks çatısı altında olması da bizlere güven veriyor” dedi.

‘ÖNEMLI BİR PAZAR’

Türkiye’de pazar paylarını son beş yılda iki katına çıkardıklarını belirten Renault Trucks Global Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc ise Türkiye’nin lojistik gücüne dikkati çekti; “2020’den 2030’a kadar kentsel nüfus, % 68’den %75’e yükseldi ve artmaya da devam edecek. Bu, kentsel yaşamı ve kamu hizmetlerini yönetmemiz gerektiği anlamına geliyor. Verimli kentsel lojistik ise giderek daha önemli hale geliyor. Kentleşme ve artan e-ticaret talebi, şehirlere giderek daha fazla mal ve trafik yükü getiriyor. Türkiye, bu alanda çok hızlı gelişiyor ve çok önemli bir bölge” diye konuştu.

 Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine açıklamasında; “2020 yılı ve sonrasında uluslararası lojistik kadar yurt içi dağıtım operasyonlarının da önemi giderek daha da artıyor. Bu sektörde filolar, talebi karşılamak ve pandeminin yarattığı dinamiklerden faydalanmak için yatırımlarına hız verdi. Bu doğrultuda Renault Trucks D serisi kamyonlarımıza da talep arttı. Murat Lojistik ve Murathan Jet Kargo, bu ivmeyi yakalayan önemli bir iş ortağımız olarak 100 adet gibi yüksek bir yatırıma imza attı” ifadelerine yer verdi.

Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş ise Ege Bölgesi’nin 2020 yılı dış ticaret hacminin 43 milyar 469 milyon dolar olarak gerçekleştirdiğine değinerek; “2020 yılında Türkiye 24 milyar 369 milyon dolarlık tarım ürünleri ihracatının yüzde 21’sini Egeli ihracatçılar gerçekleştirdi. Temmuz 2021 rakamlarına göre en çok ihracat gerçekleştiren üçüncü il ise 940 milyon dolarla İzmir. Sadece bu bilgilere bile baktığımızda Ege Bölgesi’nde hem uluslararası taşımacılık hem de yurt içi taşımacılık ve dağıtım alanının önemini görmek mümkün. Bu nedenle Ege Bölgesi ve İzmir’deki talep doğrultusunda orta segment Renault Trucks D gamı kamyonlarımızı yoğun olarak sunacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Feyaz Tatar

 

bergama-ilce-milli-egitim-mudurlugu

Araç kiralama hizmeti alınacak

ogle-yemegi-alianacak

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğle yemeği hizmeti alacak