in ,

Ege Deniz’inde su metrelerce çekildi

Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Saros Körfezi’nin Edirne’nin Keşan ilçesindeki kıyılarında, deniz suyu yer yer 60-70 metre çekildi

ege-denizinde-su-metrelerce-cekildi

Saros Körfezi’nde deniz suyu çekilmesiyle birlikte, vatandaşlar daha önce yüzdükleri alanda yürümeye başladı. Deniz suyunun yer yer 60- 70 metre çekildiği Saros Körfezi’nde teknelerin bulunduğu alanda kayalıklar, yosunlar ve deniz çayırları ortaya çıktı.

Çekilmeyi görüntüleyen iş insanı Mustafa Altunhan, “İlk defa böyle bir şey görüyorum. Müthiş bir su çekilmesi olmuş. Neden olduğunu bilmiyorum. Ancak bilim insanları açıklayabilir. Allah sonumuzu hayır etsin. Acaba nedendir? 10 yıldan beri ilk defa burada, Saros Körfezi’nde suyun bu kadar çekildiğini gördüm” diye konuştu.

Tekirdağ’da 13 Şubat’ta Marmara Denizi yaklaşık 25 metre çekilmişti. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Özşahin, deniz çekilmesinin rutin olduğunu belirterek, “Özellikle poyraz estiğinde, her sene rutin olarak Marmara Denizi’nde görülen çekilmelerdir. Özellikle alçak kıyılarda, bu çekilmeler belirgin bir şekilde gözükmektedir. Bu çekilmenin bölgedeki deprem aktivitesiyle alakası yoktur. Tamamen dönemsel olarak belli mevsimlerde rüzgarın hep aynı yönde esmesiyle beraber ortaya çıkan hadisedir. Herhangi bir korkuya gerek yok” açıklamasını yapmıştı. (DHA)

deu-rektorluk-ilk-besyuzde

Dokuz Eylül Üniversitesi 4/B sözleşmeli 147 personel alacak

internet-haber-siteleri-icin-1-nisanda-yeni-bir-donem-basliyor

İnternet haber sitelerinden başvurular alınmaya başlıyor