in

Ege İletişim’de mezuniyet coşkusu

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi 52’nci dönem mezunlarını sanatçı Atiye ve sosyal medya fenomeni Yasemin Sakallıoğlu’nun da katıldığı törenle uğurladı

ege-iletisim

Ege Üniversitesi Tören Şölen Alanı’nda gerçekleşen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer, Prof. Dr. Elif Yıldız, Devlet Türk Musikisi Konservatuarı (DTMK) Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey Usta ve Müdür Yardımcısı Tarkan Erkan, fakülte akademisyenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde sevilen sanatçı Atiye ve sosyal medya fenomeni Yasemin Sakallıoğlu, Egeli genç iletişimcilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Ege Üniversitesi’nin Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Amacımız; bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, aidiyetin yüksek olduğu, dünyadaki nitelikli üniversiteler ile eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olmaktır. Nitekim üniversitemiz idari ve akademik personeli, öğrencileriyle çalışarak ülkemizin 5 yıllık tam kurumsal akreditasyon alan ilk üniversitesi olma başarısını göstermiştir. Rektörümüzün ortaya koyduğu iki yeni hedef olan dijitalleşme ve uluslararasılaşmaya doğru emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

ÖĞRENCİ ODAKLI’

Öğrencilere hitap eden İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Gazetecilik mezunlarımız; kaleminizin çok güçlü olacağına, gerçeklik ve hakkaniyet için yazacağına dair güvenimiz tam. Radyo Televizyon ve Sinema mezunlarımız; geleceğin en parlak yönetmenleri, senaryo yazarları olarak set önüne ve arkasına imzanızı atacağınıza eminiz. Reklamcılık mezunlarımız; sektörünüzde dev projelere imza atacağınızı biliyoruz. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunlarımız; sektörde toplumla sağlıklı bir diyalog kurulması için adeta iletişim mimarları olarak görev alacaksınız. Biz, öğrenci odaklı bir üniversiteyiz ve Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın da ifade ettiği gibi öğrenci odaklılık bizim birinci önceliğimiz. Dolayısıyla sizlerle gönül bağımız devam edecek, kalplerimiz birlikte atacak ve hep beraber iletişim sektörüne güzelliği, doğruluğu ve dürüstlüğü yerleştireceğiz. Hepinizin yolu açık olsun” diye konuştu. (Haber Merkezi)

asgari-ucret-tespit-komisyonu

Milyonların beklediği ‘asgari ücret’ görüşmesi yapıldı

fifa-ukrayna-ve-rusyadaki-futbolcular-ile-teknik-direktorler-icin-aldigi-kararlari-acikladi

Futbol sahası yaptırılacak