in ,

Ege Ordu Komutanı Ali Sivri’nin görev süresi uzatıldı

YAŞ kararları kapsamında 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi. Ege Ordu Komutanı Ali Sivri’nin görev süresi 1 yıl uzatıldı

ege-ordu-komutani-ali-sivrinin-gorev-suresi-uzatildi

2020 yılı Yüksek Askeri Şura olağan toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general-amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluktan emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile karara bağlandı. YAŞ kararları kapsamında 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay ile Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin görev süreleri bir sene uzatıldı. Geçtiğimiz ay Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin yaveri FETÖ’den tutuklanmıştı.

ÖMER HALİSDEMİR’E VUR EMRİ VERMİŞTİ

YAŞ kararları kapsamında, Orgeneral Metin Temel ile 2. Kolordu Komutanı Zekai Aksakallı kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı işgale gelen darbeci general Semih Terzi‘yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir‘e “vur” emri veren Orgeneral Zekai Aksakallı‘nın ‘kadrsouzluktan emekli‘ edilmesi gündemde tartışmalara neden oldu.

son-arastirmalardan-korkunc-koronavirus-gercegi-ortaya-cikti

Uzmanlar uyardı: Bayramda korona virüs önlemlerini ihmal etmeyin

omer-celikten-macrona-cevap

AK Partili Çelik’ten Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un o sözlerine sert tepki